پنجمین جشنواره تعاونی‌های برتر برگزار می شود


مدیرکل تعاون خوزستان از برگزاری پنجمین جشنواره تعاونی‌های برتر کشور در هفته تعاون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، مسعود امینی هدف از برگزاری پنجمین جشنواره تعاونی‌های برتر را دستیابی به توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه ، معرفی توانمندی‌های بخش تعاونی به قشرهای مختلف جامعه و مسوولان، ارج نهادن به تلاش تعاونگران و اهمیت و ارتقای جایگاه تعاونی اعلام کرد.

وی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره را ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضای خانواده بزرگ تعاون کشور و تشویق و ترغیب فعالیت‌های تولیدی و توزیعی در مناطق مختلف به صورت کار جمعی، معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی برای بهره‌گیری سایر تعاونی‌ها از روش‌ها، دستورالعمل‌ها و ابزارهای مدیریتی، تولیدی و ... ، توسعه مشارکت‌های مردمی و ارایه الگوهای موفق بخش تعاونی به منظور توسعه و ارتقای کارآفرینی تعاونی و جلب و جذب کارآفرینان و علاقمندان به بخش تعاونی برشمرد.

وی گفت: تعاونی های برتر در زمینه های مسکن، زنان، صنعتی، معدنی، عمرانی، اعتباری، خدماتی، کشاورزی، آموزشگاهی، حمل و نقل، فرش دستباف، تامین نیاز تولیدکنندگان، تامین نیاز مصرف کنندگان، تامین نیاز صنوف خدماتی، اتحادیه ها و سهام عدالت انتخاب و در هفته تعاون از آنان تجلیل خواهد شد.

امینی زمان ثبت نام تعاونی ها را تا 25 تیرماه و از طریق سایتwww.tb5.ir  و دریافت مدارک وفرم ها توسط ستاد را 30 تیرماه جاری برشمرد .

مدیرکل تعاون خوزستان در مورد تعاونی برتر اظهار داشت: بر اساس معیار های این جشنواره ، تعاونی برتر ضمن رعایت الزامات قانونی مرتبط و اختصاصی خاص هر گرایش، در رشته فعالیت خود نسبت به سایر تعاونی‌های هم‌رشته و نیز بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی بخش‌های اقتصادی و عمومی (اجتماعی فرهنگی) می بایست از وضعیت نسبتا مطلوب و قابل قبولی در جامعه و بالاتری نسبت به سایرین برخوردار باشد.