کاهش سوخت شناورهای صیادی در بندر هندیجان

فارس: مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان گفت: کاهش سوخت شناورهای صیادی در بندر هندیجان، صید و صیادی را در این منطقه با مشکل مواجه کرده است.

نصرالله همایونی اظهار داشت: در بندر هندیجان بیش از 190 فروند شناور صیادی وجود دارد که در امر صید و صیادی فعالیت دارند.
وی افزود: طبق قانون شناورها با استفاده از مجوز صیادی، سه بار در ماه می‌توانند به حوزه آب‌های خلیج فارس رفته و ماهی و میگو صید کنند.

مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان تصریح کرد: با توجه به افزایش گرمای بالای 50 درجه در این بندر، متأسفانه شاهد کاهش سوخت صیادان هستیم و این موضوع موجب نارضایتی صیادان و صاحبان شناورها شده است.
وی گفت: اگر با کاهش سهمیه سوخت گازوئیل این رویه ادامه یابد، شاهد رکود عجیبی در صید و صیادی در این بندر خواهیم بود و این امر باعث می‌شود که قشر محروم نتوانند معاش خود و خانواده را تأمین کنند.
همایونی خاطرنشان کرد: با کاهش میزان سوخت مورد نیاز صیادان، همچنین شاهد تعطیلی صیادی در این بندر خواهیم بود که این امر خود لطمه بزرگی به جامعه صید و صیادی منطقه وارد می‌کند.
وی اضافه کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در استان خوزستان و آبادان در ماهشهر باید با افزایش سهمیه سوخت ماهانه شناورهای صیادان را به حرفه و کار خود تشویق کنند.
مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان در پایان اظهار داشت: صیادان مجدانه خواستار این هستند که مسئولان استانی و همچنین مسئولان پخش فرآورده‌های نفتی با افزایش سهمیه سوخت گازوئیل شناورهای صید و صیادی، برای تحقق این موضوع تمام تلاش خود را به کار گیرند تا بیش از پیش شاهد پیشرفت در امر صیادی منطقه باشیم.