مسوولان نسبت به صیادان هندیجانی بی‌توجهی‌ می‌کنند

فارس: مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان گفت: مسئولان نسبت به صیادان این شهرستان بی‌توجهی می‌کنند.

یوسف شیروی اظهار داشت: صیادان هندیجانی از جمله اقشار کم‌ درآمد و نیازمند حمایتی هستند که تنها از راه صید و صیادی به امرار معاش خود و خانواده می‌پردازند.
وی افزود: براین اساس و باتوجه به مشقت‌های فراوانی که در این زمینه برای صیادان وجود دارد، بیش از پیش نیاز به حمایت‌های همه جانبه از صیادان وجود دارد، اما متاسفانه با این وجود نه‌تنها حمایتی از آنها نمی‌شود بلکه شاهد بی‌توجهی نسبت به آنها نیز هستیم.
مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان ادامه داد: این مسئله موجب شده است تا مشکلات عدیده‌ای برای صیادان هندیجانی به وجود آید.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات این است که صیادان هندیجانی نمی‌توانند در صیدگاه‌های بندر هندیجان به صید پرداخته و از این طریق به فعالیت بپردازند، این در حالی است که صیادان مناطق و استان‌های دیگر نه‌تنها مشکلی در خصوص صید ندارند، بلکه هیچ هم ممنوعیتی در این خصوص ندارند و این درحالی است که صیادان هندیجانی حتی در زمینه کسب مجوز صیادی نیز مشکلات مختلفی دارند.
مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان با اشاره به ممنوعیت فعلی نسبت به برقراری بیمه بیکاری صیادان گفت: صیادان باید همانند افرادی که مشمول قانون کار از بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.
شیروی ادامه داد: تعداد زیادی از شناورهای صیادی و قایق‌های بدون مجوز در این بندر وجود دارد که با وجود پیگیری‌های فراوان انجام شده هنوز هیچ‌گونه مجوز صید به آنها اعطا نشده است.
وی ادامه داد: بی‌توجهی مسئولان باعث شده است که صیادان نتوانند زندگی خود را تامین کنند.
مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان تصریح کرد: باتوجه به تلاش‌هایی که از سوی فرماندار و نماینده مردم انجام شده است، خواستار توجه و حمایت بیشتر از صیادان و اعطای امتیازات برابر با دیگر مشاغل برای آنها هستیم.
مدیرعامل تعاونی صیادان هندیجان در پایان گفت: مجوزهای صیادی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صیادان است که در صورت حل نشدن این مشکل ضربه بزرگی به آنها خواهد زد.