نمایشگاه جوان خوزستان گشایش یافت


معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان رشد و پویایی جامعه را مرهون حضور همه جانبه و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر جوانان دانست.


سید محمدعلی پورموسوی در آیین افتتاحیه نمایشگاه جوان خوزستان و در جمع تشکل‌های مردم نهاد استان افزود: پویایی و حیاط جامعه در امید به آینده بهتر شکل می‌گیرد و افراد نخبه و جوان نیز کسانی هستند که می‌توانند آینده‌ای سرشار از موفقیت و پیروزی را به ارمغان آورند و امروز باید برای شرایط حاکم بر جامعه جوان در کشور به خود ببالیم، چرا که جوانان ایران اسلامی سرزنده و با نشاط و در تمام‌ عرصه‌ها به دنبال پیشرفت و رسیدن به قله‌های رفیع جهانی و بین‌المللی هستند.


وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر جوامعی رشد کرده و به موفقیت رسیده‌اند که ارزش و جایگاهی ویژه برای نسل جوان قابل شده باشند و امروز بر همه ما به ویژه مدیران دولتی دستگاه‌های مختلف لازم است که نه تنها جوانان نخبه را مورد تکریم قرار دهند بلکه فضا را برای رشد و اعتلای هر چه بیشتر آنها فراهم کند.


معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به استعدادهای جوانان استان خوزستان گفت: هر چند که در تمام‌ نقاط کشور جوانانی نخبه و توانمند حضور دارند ولی باید به این نکته توجه داشت که استان خوزستان جزو مناطق ویژه و برتر کشور به شمار می‌آید که حضور جوانان این استان در مراکز آموزش عالی و کسب رتبه‌های برتر علمی، ورزشی و فرهنگی در سطح کشور و جهان از جمله این توانایی‌هاست.

پور‌موسوی تصریح کرد: جوانان و نخبگان جامعه اسلامی و انقلابی ما باید تمامی توان و همت خود را در راستای رسیدن به قله‌های رفیع علمی به کار گیرند و برای اقتدار هر چه بیشتر این نظام الهی و اسلامی با دستیابی به شیوه‌های نوین علمی و فنی تلاش کنند.

مدیرکل امور جوانان خوزستان:

زمینه برای شکوفایی جوانان خوزستانی در جامعه مهیا است

مدیرکل امور جوانان خوزستان نیز در این آیین گفت: ایجاد زمینه و فضا برای شکوفایی جوانان خوزستانی در زمینه‌های مختلف در جامعه فراهم شده است.

مصطفی منتظرالمهدی افزود: جوانان از ظرفیت‌‌های جدی، بالقوه و بالفعل فراوانی همانند تربیت‌پذیری، مسئولیت‌پذیری، وجدان‌کاری، سازگاری اجتماعی و مشارکت‌پذیری فعال برخوردارند؛ بنابراین می‌توانند سهم بالایی در شکل‌دهی سرمایه‌‌های انسانی و علمی داشته باشند.

وی با اشاره به ضرورت تعامل بیشتر مسئولان استانی با قشر جوان جامعه خاطر نشان کرد: سرمایه‌‌‌گذاری مسئولان برای پرورش استعدادها و توانمندی‌های جوانان و نسل‌های آینده از راه‌های پیشرفت و ترقی هر جامعه‌ای بوده که در این راستا تاکنون اقدامات ارزنده‌ای از اداره کل امور جوانان خوزستان در این بخش انجام شده است.


رییس گروه مشاوران جوان استانداری خوزستان انجام مطالعه و استفاده بهتر از اوقات فراغت را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: توجه به جوانان استان لازمه توسعه است، زیرا جوانان افرادی توانمند، کارآمد و نقش‌آفرین هستند که همواره پس از پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی حضوری فعال داشته‌‌اند.

منتظرالمهدی اضافه کرد: این نمایشگاه در چهار بحش کار آفرینی، هویت، ازدواج و اوقات فراغت با همکاری دستگاه ی مختلف از جمله بخش های دولتی، تعاونی و خصوصی برپا شده و هدف از برگزاری آن ارائه الگوهای برتر در زمینه‌های مختلف به جوانان، قشرهای دیگر جامعه و مسوولان است.

بازدید از نمایشگاه جوان خوزستان 14 تا 19 مرداد ماه جاری از ساعت 18 تا 23 شب برای عموم آزاد است.


این گزارش حاکی است: مهندس محمدپور کارشناس اداره ترویج وزارت تعاون نیز از این نمایشگاه بازدید کرد.