رانندگان خانم در اهواز امکانات رفاهی ایستگاهی مناسب ندارند

سرپرست تعاونی حمل و نقل درون شهری و تاکسی بی‌سیم بانوان اهواز فقدان ایستگاه‌های مسقف برای اسکان رانندگان بانو در مناطق شش‌گانه را ‌مهم‌ترین مشکل در این تعاونی برشمرد.

آذر زمان‌پور امروز شعار «کار برای مردم، خانواده‌ها و خدمت‌رسانی به قشرزن» را سرلوحه کار این موسسه برشمرد و اظهارداشت: این مرکز که از مهرماه سال88 به طور رسمی آغاز به کار کرده و چهارمین مرکز تاکسی بی‌سیم ویژه بانوان در کشور محسوب می‌شود که البته فعالیت این شرکت تاکنون با استقبال بی‌نظیر خانواده‌ها به ویژه بانوان همراه بوده است.
وی ادامه داد: از جمله خدماتی که این مرکز به بانوان ارائه می‌دهد، شبکه راهبری درون‌شهری و برون‌شهری است، علاوه بر این، این شرکت تلاش دارد در بالابردن احساس اعتماد به نفس و‌افزایش روحیه خودباوری برای رانندگان بانو و تقویت بنیه فرهنگی در زمینه کارآفرینی زنان در بحث اشتغال وامنیت آنان نیز موفقیت‌هایی کسب کند.
زمان‌پور همچنین خاطرنشان کرد: با وجود ‌تبلیغات وسیعی که در این بخش از تعاون برای آگاهی مردم و خانواده‌ها صورت گرفته ولی همچنان عده‌ای هستند که با این نوع خدمات به طور کامل آشنا نیستد، از این رو از اصحاب رسانه و جراید انتظار می‌رود رسالت خود را با اطلاع‌رسانی به مردم و خانواده‌ها و خبررسانی در مورد این حوزه به انجام برسانند.
سرپرست تعاونی تاکسی بی‌سیم بانوان اهواز مشکلات عدیده‌ای را در راه خدمت‌رسانی به قشرزحمتـ‌کش زن در جامعه برشمرد و گفت: این موانع هر چند بزرگ، ولی در سال همت مضاعف و کار مضاعف، با پشتکار مسئولان ذی‌ربط، خانواده‌ها و همچنین نیکوکاران قابل رفع است‌.
زمان‌پور مهم‌ترین مشکلات شاغلان این تعاونی را ‌کمبود تاکسی‌های مجهز به بی‌سیم و راننده واجد شرایط‌،‌ فقدان ایستگاه‌های مسقف و مجهز به امکانات رفاهی برای اسکان رانندگان در مناطق شش‌گانه کیانپارس، پادادشهر، زیتون‌کارمندی، گلستان، امانیه ومرکزشهر و نیز مشکلات فرهنگی برای حفظ شئونات بانوان راننده عنوان کرد.
وی افزود: برای حفظ امنیت و اطلاع از سلامتی مسافران، رانندگان در طول فعالیت خود به طور مداوم توسط اپراتور بی‌سیم در مرکز، کنترل می‌شوند.
به گفته این مقام مسئول، طبق آمار جمع‌آوری شده توسط تاکسیرانی ویژه بانوان، دانشجویان، دانش‌آموزان و بانوان شاغل عمده افراد استفاده کننده از از خدمات تاکسی بی‌سیم بانوان در شهر اهواز هستند.