شهرداری در حل مشکل مجوز ساخت مسکن معلولان پاسخ‌گو نیست

مدیرعامل تعاونی مسکن انجمن اصلاح ساختار معلولان توانمند اهواز گفت: با وجود قرارداد میان انجمن معلولان و اداره مسکن و شهرسازی مبنی بر واگذاری 3000 مترمربع زمین برای ساخت 60 واحد مسکونی برای معلولان هنوز بلاتکلیف هستیم و مسئولان استانی نیز در این زمینه پاسخ‌گو نیستند.

حبیب باوی اظهار داشت: در تاریخ 21 بهمن ماه سال گذشته قراردادی میان انجمن معلولان و اداره مسکن و شهرسازی خوزستان منعقد و قرار شد 3000 مترمربع زمین در منطقه کوی رسالت اهواز برای ساخت 60 واحد مسکونی اختصاص یابد.


وی افزود: طبق قرارداد منعقد شده، تعاونی مسکن معلولان اهواز این زمین را به صورت پنج ساله اجاره کرده است.

باوی تصریح کرد: سه روز پس از منعقد شدن این قرارداد، به شهرداری منطقه هشت اهواز مراجعه و مجوز نصب تابلو، تسطیح و ساخت را درخواست کردیم ولی شهرداری مجوز را صادر نکرد.

وی خاطرنشان کرد: شهردار منطقه هشت در پاسخ به درخواست مجوز گفت که شهردار وقت اهواز قطعه زمین انتهای کوی رسالت را برای تغییر کاربری و تبدیل آن به فضای سبز در نظر گرفته است.

مدیرعامل تعاونی مسکن انجمن اصلاح ساختار معلولان توانمند اهواز بیان کرد: پس از نامه‌نگاری فراوان، قطعه زمینی در همان منطقه به تعاونی مسکن معلولان اختصاص یافت. ولی پس از مراجعه متوجه شدیم که معارض دارد.

باوی گفت: علی‌رغم پی‌گیری موضوع از طریق شورای شهر اهواز و نامه‌نگاری رییس شورا با شهردار وقت، مشکل حل نشد و مجبور شدیم که مشکل را از طریق مسئولان استانی و نمایندگان پی‌گیری کنیم ولی تا کنون هیچ کدام از مسئولان پاسخی به تعاونی مسکن معلولان نداده‌اند.

وی افزود: اکنون نیز علی‌رغم تاکید یکی از اعضای شورای شهر اهواز مبنی بر حل مشکل تعاونی مسکن معلولان، سرپرست شهرداری تا کنون در این مورد پاسخی نداده است.

مدیرعامل تعاونی مسکن انجمن اصلاح ساختار معلولان توانمند اهواز تصریح کرد: طبق قرارداد، قطعه زمین موجود در کوی رسالت به صورت اجاره پنج ساله به انجمن معلولان واگذار شده ولی با وجود گذشت بیش از 6 ماه از مدت قرارداد هنوز مجوزی برای آغاز ساخت 60 واحد مسکونی ویژه معلولان صادر نشده است.

باوی خاطرنشان کرد: تعاونی مسکن معلولان اهواز 60 عضو دارد که هر کدام 5/1 میلیون تومان پول بابت این پروژه در بانک سپرده گذاشته‌اند و با شرایطی که اکنون وجود دارد ارزش پول آنها روز به روز کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: واگذاری 3000 زمین برای ساخت 60 واحد مسکونی حق معلولان است و طبق قرارداد منعقد شده با اداره مسکن و شهرسازی به معلولان اختصاص یافته، در نتیجه نیازمند دریافت موافقت کمیسیون ماده پنج نیست و لازم است شهرداری اهواز هر چه سریع‌تر مشکل واگذاری زمین به تعاونی مسکن معلولان را حل کند.