روند کار ساخت مسکن مهر در استان به‌خوبی پیش می رود

فارس : مدیرکل تعاون خوزستان گفت: گرمای تابستان و رطوبت بالای هوا تا حدودی باعث کندی کار در امر ساخت و ساز شده است، اما این دلیل مبنی بر تعطیلی کار نیست.

مسعود امینی اظهار داشت: در شهر‌های بالای 25 هزار نفر جمعیت، کل متقاضیان ثبت‌نام‌ شده استان در سایت وزارت تعاون بالغ بر 376 هزار و 650 نفر است که از این تعداد 228 هزار و 342 نفر دارای شرایط چهار‌گانه اولیه به سازمان مسکن و شهر‌سازی استان به منظور اخذ زمین و انعقاد تفاهم‌نامه معرفی شدند.
وی گفت: از 932 تعاونی معرفی شده به سازمان مسکن و شهر‌سازی 584 تعاونی دارای پروانه ساختمانی هستند و افزود: روند کار در استان تا به امروز به‌خوبی پیش رفته‌، هرچند افزایش گرما و رطوبت بالای هوا در تابستان تا حدودی باعث کندی کار شده است، اما این موضوع دلیلی مبنی بر تعطیلی کار نیست.
امینی خاطر‌نشان کرد: در شهر جدید رامین‌ 11 تعاونی با یک‌هزار و 98 عضو در قالب عقد تفاهمنامه سه جانبه کار خود را آغاز کرده‌اند که با همت مسئولان و اعضای ذی‌ربط تا آخر شهریور ماه فوندانسیون واحد‌ها آماده و وارد مرحله ساخت و ساز‌ خواهند شد.
مدیر کل تعاون خوزستان افزود‌: در شهر جدید شیرین‌شهر نیز 12 تعاونی مهر با یک‌هزار عضو از پیشرفت فیزیکی قابل توجهی برخوردار هستند و اکنون وارد مرحله ساخت شده‌اند.
امینی گفت: در شهر‌های زیر 25 هزار نفر جمعیت متولی امر در تامین زمین و ساخت ‌و‌ ساز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که در مرحله نخست ثبت‌نام و پالایش متقاضیان به عهده وزارت تعاون بوده است که بعد از غربال‌گری اولیه به بنیاد مسکن به منظور ساماندهی معرفی می‌شوند.
وی همچنین اظهار داشت: کل افراد معرفی شده به اداره کل تعاون خوزستان در شهر‌های زیر 25 هزار نفر برای پالایش اولیه 16 هزار و 545 نفر بوده‌اند که از این تعداد 8 هزار و 534 نفر تایید و 7هزار و 226 نفر دیگر تایید نشده شناخته شده‌اند.