تفاهم نامه بین اداره کل تعاون خوزستان

و صندوق مهر امام رضا (ع) استان امضا شد


اداره کل تعاون خوزستان  و صندوق مهر امام رضا (ع) استان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، این تفاهم نامه به منظور حمایت از کارجویان و افراد بیکار، توسعه کارآفرینی و ایجاد فرصت های شغلی جدید در زمینه خود اشتغالی و ایجاد شرکت های تعاونی به امضا رسید.

در جلسه ای که به همین منظور در محل بانک توسعه تعاون استان تشکیل شد و مدیرکل تعاون خوزستان ، مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) ، مدیرشعب بانک توسعه تعاون، مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان حضور داشتند، مقرر شد: متقاضیان تسهیلات ثبت نام شده در سامانه طرح جامع ساماندهی کار جویان، برای اجرای طرح های کار فرمایی ، کار آفرینی و شرکت های تعاونی و دریافت تسهیلات حداکثر تا سقف یک میلیارد ریال و خود اشتغالی تا سقف 150 میلیون ریال، به صندوق مهر امام رضا (ع) معرفی شوند.

همچنین مقرر شد: مانده اعتبار شهرستان هایی که بودجه اضافی دارند توسط صندوق مهر امام رضا(ع ) به اداره کل تعاون اعلام شود تا ضمن برنامه ریزی اقدام لازم صورت گیرد.

بر اساس این تفاهم نامه صندوق مهر امام رضا (ع) پس از دریافت طرح های ارایه شده و ارزیابی های فنی و اقتصادی و تایید انگیزه و توانایی لازم مجری ، اقدام به تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات مطابق ضوابط خود خواهد کرد.

در این جلسه مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی ضرورت پرداختن به فرهنگ کار در کشور به ویژه در استان را یادآور شد و گفت: ایجاد اشتغال برای قشر جوان و بیکار عبادت است و ما باید در این راه خطیر ابزار، امکانات و تسهیلات لازم را برای ایجاد اشتغال کارجویان فراهم کنیم.

مسعود امینی ارایه طرح کسب و کار دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی و داشتن مجوزهای لازم از دستگاه های ذیربط و توانایی های لازم برای اداره و اجرای طرح و مدیریت کسب و کار را از جمله شرایط معرفی به صندوق مهر امام رضا (ع ) اعلام کرد. مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) نیز در سخنانی کمک به جوانان جویای کار و دارای مهارت و توانایی انجام فعالیت را از اهداف حوزه ی فعالیت خود برشمرد و تاکید کرد: صندوق مهر امام رضا (ع) استان با 23 شعبه و 38 نفر کارمند با تمام توان برای حفظ و ایجاد اشتغال از طریق توسعه کارآفرینی و گسترش تشکل تعاونی از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

حمید رضا احمدی افزود: متقاضیانی که تسهیلات را برای توسعه و تجهیز کسب و کار نیاز از جمله سوپر مارکت و خرید خودرو می خواهند، واجد شرایط این تفاهم نامه نخواهند بود. وی گفت: مردم دین بسیاری بر گردن ما دارند. بنابراین، در تلاش هستیم که برای ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار و نیز اشتغال کارجویان در قالب شرکت های تعاونی و تشکل های کارآفرینی و کارفرمایی تلاش کنیم. در این جلسه سید سعید هاشمی نور مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان در سخنانی با اشاره به ثبت نام 45 هزار نفر که در سفر ریاست جمهوری به استان تقاضای اشتغال کرده بودند و ساماندهی 30 هزار کارجو و تشکیل  شرکت های تعاونی اشتغالزا بر ضرورت امضای تفاهم نامه  سه جانبه تعاون ، صندوق مهر امام رضا (ع) و دانشگاه جامع علمی و کاربردی برای تشکیل شرکت های تعاونی دانش جویان و فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی و کاربردی و استفاده از تسهیلات صندوق مهر امام رصا(ع) تاکید کرد.