٣١ شرکت تعاونی در آبادان تشکیل شد

فارس: رییس اداره تعاون آبادان گفت: از شهریور ماه سال 88 تاکنون 31 شرکت تعاونی در بخش‌های خدماتی، صنعتی، کشاورزی، حمل و نقل دریایی و مسکن در آبادان تشکیل شد.

سیدناصر مشعشعیان به‌مناسبت هفته تعاون اظهار داشت: باتوجه به اهداف بخش اقتصادی تعاون در ایجاد و تأمین شرایط و امکانات اشتغال برای مردم اداره تعاون آبادان با هدف اشتغال‌زایی از شهریورماه سال 88 تاکنون نسبت به تشکیل 31 شرکت تعاونی در بخش‌های خدماتی، صنعتی، کشاورزی، حمل و نقل دریایی و مسکن اقدام کرده است.
وی خاطرنشان کرد: این تعداد تعاونی با 630 فرصت شغلی و سرمایه‌گذاری نزدیک به 190 میلیارد ریال تشکیل شده است.
رئیس اداره تعاون آبادان افزود: همچنین در این مدت و در سوم خرداد ماه سال‌جاری 18 طرح تعاونی، صنعتی و حمل و نقل دریایی با اشتغال واقعی 194 نفر و سرمایه‌گذاری 120 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.
وی ادامه داد: در بخش تعاونی‌های مسکن مهر نیز با همکاری فرماندار و سازمان مسکن و شهرسازی در حال حاضر 4 هزار و 860 واحد مسکن در دست ساخت و ساز است.
مشعشعیان تصریح کرد: اکثر این واحدهای مسکونی تا پایان سال‌جاری به مرحله سفت‌کاری خواهند رسید.
وی در ادامه گفت: در بخش تعاونی‌های سهام عدالت نیز تاکنون برای 106 هزار و 497 نفر از مشمولان برگ سهام عدالت صادر شده است.
رییس اداره تعاون آبادان اضافه کرد: همچنین سایر فعالیت‌ها در امور اجرایی، مالی و نظارتی توسط مسئولان اداره تعاون آبادان پیگیری شده است.
وی اظهار داشت: در سال‌جاری نیز برنامه‌های متعددی از جمله به‌وجود آوردن شرایط کار و تشویق مردم به مشارکت در امور اقتصادی، توسعه کمی و کیفی بخش تعاون به‌منظور ایجاد اشتغال و جذب اعتبارات تخصیصی در دستور کار قرار دارد.
مشعشعیان خاطرنشان کرد: اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت در بخش تعاون، پیگیری تشکیل تعاونی اشتغالزا برای افراد جویای‌کار به‌ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای از مهم‌ترین برنامه‌های سال‌جاری اداره تعاون آبادان به‌شمار می‌آید.