تعاونی شیر بهاران رامهرمز حائز رتبه برتر استانی شد

فارس: در پنجمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر که به مناسبت هفته تعاون در تهران برگزار شد، تعاونی شیر پاستوریزه بهاران رامهرمز به عنوان تعاونی برتر استان خوزستان معرفی شد.

مدیر کل تعاون خوزستان اظهار داشت: در پنجمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر کشور، اهتمام دولت به اجرای اصل 44 قانون اساسی، تقویت بخش تعاون و ورود توده‌های مردم به این بخش مورد تاکید قرار گرفت.
مسعود امینی تصریح کرد: در نظام سرمایه‌داری عده کمی برتر و توده‌های مردم فرودست و یا پایین‌دست هستند و در نگاه سوسیالیستی و کمونیستی همه برابرند اما در نگاه اسلامی‌، عدالت مفهوم واقعی خود را پیدا می‌کند به طوری که نگاه اسلامی معتقد است، افراد می‌توانند رشد و پیشرفت کنند اما نباید فاصله آنها به‌گونه‌ای شود که در جامعه حفره عظیمی پدید آید باید برنامه‌ریزی‌ها به سمت متعادل کردن منحنی توزیع ثروت پیش برود.
مدیر کل تعاون خوزستان ‌با تاکید بر گسترش بخش تعاون در جامعه‌ اظهار داشت: در این بخش کارهای خوبی آغاز شده، اما لازم است بخشی از اقدامات تعاونی‌ها به آموزش اختصاص یابد تا طی سلسله مراتبی مردم کار اقتصادی را یاد بگیرند.
امینی گفت: به طور کل در مجموع 30 تعاونی در کشور به عنوان برترین‌های استانی معرفی شدند که تعاونی شیرپاستوریزه بهاران رامهرمز در میان آنها از خوزستان شناخته شد.
وی افزود: همچنین دو سرباز از بین سربازان تعاون‌یار کشور به عنوان برترین‌ سربازان کشوری در بخش تعاون‌یار، منتخب شدند که یکی از آنها از سربازان تعاون‌یار خوزستان است.
مدیر کل تعاون در خوزستان به پیام رئیس جمهور مبنی بر اینکه اگر عدالت نباشد شکوفایی هم اتفاق نمی‌افتد،‌ اشاره کرد و گفت: عدالت، ضامن شکوفایی، ایجاد محبت و تقویت همبستگی ملی است که بخش تعاون می‌تواند فاصله‌ها را پر کند و نسبت‌ها را اصلاح کند.