١۵۵ شرکت تعاونی در خرمشهر فعال است

فارس: رئیس اداره تعاون خرمشهر گفت: در حال حاضر 155 شرکت تعاونی در این شهرستان فعال است.

رضا پیوسته اظهار داشت: قاعده و هدف اداره تعاون بر این است که مردم بتوانند توان لازم را پیدا کنند تا بتوانند فعالیت و حرکت‌های اقتصادی انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: وجود بنیادهای توسعه کارآفرینی و تعاون در کشور نویدی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان‌ها براساس موقعیت‌های جغرافیائی‌، قومیتی و ظرفیت منطقه‌ای است.
رئیس اداره تعاون خرمشهر افزود: بهترین زمینه برای حضور و گسترش تعاونی‌ها و شرکت‌های خصوصی از طریق بررسی و شناخت مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه‌ای با پشتوانه مردمی و حمایت دولت خدمتگزار می‌تواند سبب ایجاد اشتغال پایدار مولد‌، بسط عدالت‌، کاهش تصدی‌گری دولت و تقسیم عادلانه منابع و ثروت جامعه در جای جای کشور شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر 155 شرکت تعاونی فعال در سطح شهرستان فعال هستند که از این تعداد 15 تعاونی در قالب مسکن مهر و مابقی در زمینه‌های خدماتی، حمل و نقل دریایی، تولیدی، کشاورزی و ... فعالیت می‌کنند.
پیوسته تصریح کرد: همچنین تعاونی‌های مرزنشینان در خرمشهر 300 هزار نفر عضو دارند که تعاونی‌ها به ارائه خدمات به شهروندان می‌پردازند.
وی در ادامه گفت: از محل نامه‌های ریاست جمهوری 200 نفر اشتغال به‌کار معرفی شده بودند که با پیگیری‌های انجام شده تاکنون 90 درصد محقق شده است.
رئیس اداره تعاون خرمشهر اضافه کرد: در قبال به‌کارگیری این تعداد افراد تسهیلات 10 میلیون تومانی به آنها ارائه شد.
وی اظهار داشت: این افراد به سه شکل گروهی، انفرادی و اعطای تسهیلات به شرکت‌هایی که افراد را به‌کار گرفته‌اند، تسهیلات دریافت کردند.
پیوسته خاطرنشان کرد: از این تعداد 100 نفر تسهیلات انفرادی از محل صندوق مهر امام رضا(ع) دریافت کردند.
وی افزود: همچنین در قالب گروهی، سه گروه در راستای تأسیس شرکت تشکیل شد که دو شرکت تسهیلات را دریافت و دیگری در مرحله معرفی به بانک است.
رئیس اداره تعاون خرمشهر ادامه داد: شرکت‌هایی که افراد را در قبال دریافت وام 10 میلیون‌تومانی به کار گرفتند نیز 12 شرکت بوده‌اند.
وی تصریح کرد: رویکرد اداره تعاون خرمشهر در سال‌جاری رویکردی حمایتی در راستای رفع مشکلات شرکت‌های تعاونی است.
پیوسته در ادامه گفت: در حال حاضر اداره تعاون خرمشهر در حال پیگیری مشکلات چند تعاونی از جمله گل‌آرا، آسیافن، نگین پارس و ... است که تاکنون نتایج مطلوبی نیز در این خصوص به‌دست آمده است.
وی اضافه کرد: در سال جاری نیز 9 شرکت تعاونی در سطح شهرستان تشکیل شده است که امیدواریم بتوانند در زمینه تخصصی خود فعالیت موفق داشته باشند.
رئیس اداره تعاون خرمشهر اظهار داشت: در حال حاضر پیگیر مشکلات مجامع شرکت‌ها و رسیدگی به شکایات تعاونی هستیم که در این زمینه نیز اقدامات مطلوبی انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های تعاونی خدماتی، کشاورزی و مواد غذایی تاکنون فعالیت رو به رشدی داشته‌اند.
پیوسته افزود: در زمینه شرکت‌های تولیدی باتوجه به اینکه نیاز به تخصص دارند و باید با بازار جهانی در رقابت باشند، نیاز به این دارند که ساختار خود را محکم‌تر کنند.