٢۴ تعاونی در بهبهان تشکیل شد

فارس: رئیس اداره تعاون بهبهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 24 تعاونی در این شهرستان تشکیل شده است.

علی نظری اظهار داشت: ایجاد زمینه‌های همکاری، هماهنگی و تعاون میان تعاونی‌ها و سایر بخش‌های اقتصادی از مهم‌ترین مشخصه تعاون به‌شمار می‌آید.
وی خاطرنشان کرد: بخش تعاونی شامل شرکت‌ها و مؤسسات تعاونی تولید و توزیع است که در شهر و روستا بر اساس ضوابط اسلامی تشکیل می‌شود.
رئیس اداره تعاون بهبهان افزود: بخش خصوصی شامل آن قسمت از فعالیت‌های کشاورزی، دامداری، صنعت، تجارت و خدمات می‌شود که مکمل فعالیت‌های اقتصادی دولتی و تعاونی است.
وی ادامه داد: نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی‌ با برنامه‏ریزی منظم و صحیح استوار است.
نظری تصریح کرد: بخش تعاون نیز می‌تواند در زمینه اقتصادی، اجتماعی و همچنین سیاسی برای کشور نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.
وی در ادامه گفت: تعاونی، بهترین جایگاه پیوند مناسب بین اقتصاد، فرهنگ و اجتماع است.
رئیس اداره تعاون اضافه کرد: در توسعه بخش تعاونی اهدافی چون ‌افزایش موثر سهم تعاونی‌ها در اقتصاد و ایجاد زمینه وتامین شرایط وامکانات اشتغال برای نیروی کار کشور که سرمایه کافی ندارند،‌ مهم و موثر است.
وی اظهار داشت: ایجاد سرمایه توسط سهام‌داران تعاونی در تعاونی‌ها‌، برگزاری مجامع عمومی سالانه تعاونی عادی و فوق‌العاده‌، اعطای تسهیلات اعتباری از محل اعتبارات ابلاغی به تعاونی‌ها برای احداث و توسعه‌ از جمله فعالیت‌های اداره تعاون است.
نظری خاطرنشان کرد: تسهیلات برای طرح‌های دارای توجیه اقتصادی‌، تشکیل تعاونی‌های مسکن مهر‌ و اجرای ساخت و ساز فوندانسیون‌، اسکلت‌ از جمله فعالیت‌های این اداره است.
وی در پایان افزود: تعاونی‌های ثبت شده در سال جاری 24 تعاونی با ایجاد اشتغال برای بیش از 153 نفر بوده است.
رئیس اداره تعاون بهبهان ادامه داد: همچنین در حال حاضر 486 تعاونی در قالب‌های مختلف در این شهرستان به ثبت رسیده است.