ایران‌کد زمینه ورود تعاونی‌ها را به بازار جهانی تجارت الکترونیک فراهم می‌کند

فارس: معاون امور تعاونی‌های اداره کل تعاون خوزستان از پیوستن 130 تعاونی به مرکز ملی شماره‌گذاری کالا، در استان خبر داد و گفت: ایران‌کد زمینه ورود به بازار جهانی تجارت‌الکترونیک را برای تعاونی‌ها فراهم می‌کند.

محمد‌حسین نوریایی با بیان این نکته که تعاونی‌ها می‌توانند از مزایای ایران‌کد استفاده کنند.اظهار داشت: باعضویت تعاونی‌ها در ایران‌کد، مشخصات آن ها توسط اداره کل تعاون استان در پورتال ملی اطلاع‌رسانی‌ www.irancode.ir ثبت می شود و با این اقدام، مقدمه ورود آن‌ها به بازار تجارت‌الکترونیک و عرضه کالا فراهم خواهد شد.
معاون امور تعاونی‌ها در استان افزود: پیگیری مستمر به منظور اخذ ایران‌کد توسط شرکت‌های تعاونی تولیدی و خدماتی در سطح کشور از برنامه‌های نیمه دوم امسال در وزارت تعاون بوده و به این منظور  تسهیلات ویژه‌ای دراختیار تعاونی‌ها قرار می‌گیرد.
نوریایی گفت: اجرای این طرح در وزارت تعاون از اوایل سال 88 آغاز شده و برای همه تعاونی‌ها در سراسر کشور ‌به منظور حمایت مالی و تشویق برای استفاده و اجرای این طرح و مهم‌تراز آن توسعه تجارت‌الکترونیک‌ 500 میلیون ریال به عنوان تسهیلات درنظر گرفته شده است.
وی در ادامه خاطر‌نشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده و انعقاد تفاهم نامه با بنیاد توسعه و کار‌آفرینی تعاون استان او ز طریق نمایندگی ایران‌کد دراستان تاکنون 130 شرکت تعاونی موفق به اخذ ایران‌کد، برای کالا و خدمات خود شده‌اند. همچنین همه هزینه‌های مربوط به این طرح از محل تعیین شده توسط اداره کل تعاون استان پرداخت شده است.
نوریایی افزود: به منظور اطلاع‌رسانی و معرفی کالا و خدمات تولیدی تعاونی‌ها، اداره کل تعاون استان سایت www.BONYADtaavon.ir را راه‌اندازی کرد تا تعاونی‌هایی را که از طرح ایران‌کد استفاده کرده‌اند و محصولات آنها دارای کد از مرکز ملی شماره‌گذاری است، معرفی کند.