راه‌اندازی 2 تعاونی فنی و مهندسی در دشت ‌آزادگان

فارس: مدیر کل تعاون خوزستان از راه‌اندازی دو تعاونی فنی و مهندسی ویژه فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی در دشت ‌آزادگان خبر داد.

مسعود امینی اظهار داشت: این تعاونی‌ها با 17 نفر فارغ‌التحصیل رشته‌ کشاورزی در گرایش‌های مختلف راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به زمینه‌ فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری در شهرستان دشت‌آزادگان، افزود: با راه‌اندازی و تأسیس این تعاونی‌ها، امکان دریافت وام و تسهیلات بانکی و اجرای طرح‌های کشاورزی برای جوانان تحصیل‌کرده این منطقه فراهم شده است.
مدیر کل تعاون خوزستان اظهار داشت: تعداد 31 تعاونی با اشغالزایی 169نفر در منطقه دشت آزادگان ایجاد شده و امیدواریم تعاونی‌های جدید با ارائه خدمات فنی و مهندسی نیز بتوانند بخشی از جمعیت فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی را به کار پایدار مشغول کنند.
همچنین رئیس اداره تعاون دشت آزادگان در این‌باره در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز از جذب تسهیلات بانکی از محل بنگاه‌های اقتصادی زود‌بازده و کمک‌های فنی‌اعتباری توسط تعداد 26 شرکت تعاونی با اشتغالزایی 422 نفر خبر داد.
قاسم ثابتی در مورد بخش مسکن مهر گفت: کار شناسایی، تحقیق و بررسی 6 هزار و 414نفر ثبت‌نام شده متقاضی مسکن در سایت مسکن مهر انجام شده که از 2هزار و 28 نفر واجد شرایط، یک هزار و 17 نفر در قالب 25 شرکت تعاونی به اداره مسکن و شهرسازی معرفی و 462 نفر موفق به اخذ پروانه ساخت شدند.
وی تصریح کرد: کار آماده‌سازی20 هکتار از اراضی برای ساخت یک هزار و 248 واحد مسکونی توسط اتحادیه تعاونی‌های مسکن مهر دشت‌آزادگان به پایان رسیده است.