طرح مسکن مهر بدون بخش تعاونی به زمین می خورد


نماینده ی مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: همه ی بار مسکن مهر روی دوش شرکت های تعاونی بوده و اگر بخش تعاونی را از مسکن مهر جدا کنیم این طرح مهم ملی به زمین می خورد.

حجت السلام‌و المسلمین سیدمحمد سادات ابراهیمی در دیدار با مدیرکل تعاون خوزستان با اشاره به زمینه های مستعد اشتغال در شهرستان های شوشتر و گتوند بر ضرورت امر آموزش کارجویان این مناطق برای مشارکت در تشکل های تعاونی اشتغالزا تاکید کرد و افزود: لازم است اعضای شرکت های تعاونی در زمینه های کاری تبحر و تخصص لازم را داشته باشند و طرح تولیدی یا خدماتی شان نیز دارای توجیه اقتصادی فنی باشد تا بهتر بتوانند در انجام امور موفق شوند در غیر این صورت با مشکلات عدیده ای رو به رو خواهند شد.

وی به دو طرح مهم در حوزه ی مسوولیت خود اشاره کرد و گفت: مقدمات توسعه طرح های کاغذ سازی و لاستیک که به ترتیب 1500 و یک هزار شغل ایجاد می کنند، فراهم شده است و نیازمند تسهیلات ارزی هستند که ان شاا... با حمایت مسوولان این دو طرح به سرانجام خواهد رسید.

سادات ابراهیمی با بیان این نکته که قرار است شرکت کاغذسازی شوشتر توسط دولت تکمیل شود، خاطر نشان کرد: دریافت وام هایی برای نصب ماشین آلات کاغذ سازی و مواد اولیه می تواند این شرکت را در مسیر تولید قرار دهد .

همچنین مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی با اشاره به کارهای انجام شده در شهرستان شوشتر گفت: تعهد بخش تعاونی استان در زمینه ی اشتغال در شهرستان گتوند امسال 81  نفر است که خوش بختانه تا کنون برای 74 نفر ایجاد اشتغال شده است.

مسعود امینی در ادامه با اشاره به فراهم شدن زمینه های لازم برای جلب مشارکت کشاورزان در امر نگهداری وبهره برداری از شبکه های آبیاری اظهار داشت: مقدمات کار تشکیل تعداد 10 شرکت تعاونی آب بران از شوشتر تا منطقه ی ویس فراهم شده است.

 وی افزود: تاسیس و راه اندازی تعاونی های آب بران در این مناطق با برنامه‌ریزی صحیح و استفاده مطلوب از آب، ضمن کاهش تصدی گری دولت، رونق اقتصادی منطقه را نیز در پی خواهد داشت.

مدیرکل تعاون خوزستان همچنین گفت: تسهیلاتی برای تعاونی های آب بران  از قبیل تقسیط آب بها، مساحی اراضی به شیوه خود اظهاری و مساعدت در تامین نیازهای فوری آب زمین های زراعی زیر پوشش تعاونی، در نظر گرفته خواهد شد.

مسعود امینی روند ساخت و ساز را در شهرستان‌های شوشتر و گتوند مطلوب بر شمرد و با اشاره به اقدامات انجام شده برای 4044 متقاضی مسکن گفت: بخش تعاونی استان در بحث مسکن مهر در شهرستان‌های شوشتر و گتوند مشکلی ندارد. این مناطق در زمینه ی ساخت و ساز مسکن مهر پیشتاز هستند.