حمایت مالی از پایان‌نامه‌های دانشجویی مرتبط با بخش تعاونی
فارس: وزارت تعاون از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری مرتبط با بخش تعاون به صورت عقد قرارداد با دانشگاه‌ها حمایت به عمل می‌آورد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: حمایت از پایان‌نامه‌ها با موضوع تعاون به ویژه طرح‌های آمایش صنعتی، کشاورزی و بنگاه‌های زودبازده اقتصادی در اولویت برنامه‌های مشورتی و اجرایی مسئولان امور تعاون استان است.
حمید رضا غفوری ادامه داد: یکی از راه‌های توسعه و رفع مسائل و مشکلات موجود در زمینه کار آفرینی و اشتغال کشور، مطالعه و شناخت علمی این پایان‌نامه‌ها توسط اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان و کارشناسان فن است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا، گسترش کمی و کیفی پژوهش‌های دانشگاهی نه تنها موجب به‌کارگیری و بهره‌جویی از ظرفیت‌های فکری و بخش عظیمی از دستگاه تولید علم است، بلکه باعث نهادینه ساختن و تقویت پژوهش در زمینه تعاون، اشتغال و کارآفرینی نیز می‌شود.
عضو هیئت رئیسه دانشگاه شهید چمران اهواز در مورد سقف حمایت مالی از پایان‌نامه‌های مرتبط با بخش تعاون ‌اظهار داشت: براساس اعلام اداره کل تعاون خوزستان، مبلغ پرداختی برای پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد 20 میلیون ریال‌ و برای رساله‌های دکترا 40 میلیون ریال است.
دکتر غفوری تصریح کرد: از کل مبلغ پرداختی برای پایان نامه‌های کارشناسی ارشد حداکثر 12 میلیون ریال و در مورد پایان نامه‌های دکترا حداکثر 30میلیون ریال مختص دانشجو بوده و مابقی حق‌الزحمه اساتید، استاد مشاور و سهم دانشگاه خواهد بود.
مدیر کل تعاون خوزستان پیش از این با تاکید بر حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی توسط این اداره، اعلام کرده بود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون پنج طرح پایان‌نامه‌ای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مرتبط با مجموعه تعاون توسط اتاق فکر تعاون مورد بررسی قرار گرفته است.
مسعود امینی افزود: تاکنون یک پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد با موضوع تعاون در سال 88 مورد حمایت تعاون قرار گرفته است و در سال‌جاری نیز سه پایان‌نامه کارشناسی‌ ارشد مراحل پذیرش خود را طی می‌کنند و یک پایان‌نامه هم بعداز طی مراحل پذیرش و بررسی در حال اجرا است.