کارت بازرگانی اتاق تعاون با امضای وزارت بازرگانی معتبر است

فارس: دبیر اتاق تعاون استان خوزستان گفت: فعالان بخش تعاون برای دریافت کارت بازرگانی باید علاوه بر دریافت تاییدیه اتاق تعاون، امضای رئیس سازمان بازرگانی را نیز دریافت کنند.

داغر سواری با اشاره به اینکه طبق تمهیدات اندیشیده شده متقاضیان برای اخذ کارت بازرگانی باید ضمن اخذ دریافت تاییدیه اتاق تعاون، امضای رئیس سازمان بازرگانی را نیز دریافت کند، اظهار داشت: انتشار خبری با این مضمون که اتاق تعاون مستقیماَ اقدام به صدور کارت بازرگانی می‌کند، تنها در صورت تأیید نهایی رئیس سازمان بازرگانی و اخذ امضای وی معتبر است.
وی ادامه داد: تمامی تجار و بازرگانان شاغل در شرکت‌های تعاونی باید توجه داشته باشند انجام امور مربوط به داد و ستد فرامرزی اعم از واردات و صادرات مستلزم اخذ کارت بازرگانی دو امضایی از اتاق تعاون و سازمان بازرگانی کشور است.
سواری افزود: تجار و بازرگانانی که پس از تأیید اتاق تعاون و سازمان بازرگانی کارت‌های بازرگانی خود را اخذ کنند، می‌توانند در راستای تمهیدات توسعه‌ای کشور و مطابق با آخرین تعاملات تجاری بین‌المللی کشور اقدام به تأمین و واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات سخت‌افزاری تولیدی و نیز صادرات کالاهای تولیدی و محصولات خود کنند.
دبیر اتاق تعاون استان خوزستان با تأکید بر اینکه تعطیلی اتاق تعاون استان سبب شده بود بازرگانان شاغل در بخش تعاون ملزم به اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی شوند،خاطرنشان کرد: با احیاء و راه‌اندازی مجدد اتاق تعاون استان خوزستان خوشبختانه زمینه‌ای فراهم شد تا در راستای الزامات بخش این اتاق بنا به وظایف ذاتی در کنار اتاق بازرگانی در امر صدور کارت بازرگانی برای بازرگانان و تجار شاغل در شرکت‌های تعاونی مشارکت داشته باشد.
وی تأکید کرد: به واسطه ارتقاع سطح توانمندی‌ها و قابلیت‌های اتاق تعاون در حال حاضر فضای مساعدی برای تعامل بیشتر با تعاونگران و شاغلان در بخش تعاون فراهم شده است،برای مثال با استفاده از ظرفیت‌های در اختیار زمینه‌ای فراهم شد تا بتوانیم شرکت‌های تعاونیهای روستایی را نیز تحت پوشش گرفته و در راستای احیاء و افزایش بهر‌ه‌وری آنها گام برداریم.
سواری خاطرنشان کرد:‌ احیاء و بهره‌وری حداکثری از پتانسیل‌های در اختیار بخش تعاون منجر به رونق بخشیدن به فعالیت‌های تعاونی و ایجاد فرصت‌های لازم جهت اشتغال کارجویان می‌شود که تجمیع این ظرفیت‌ها با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منطقه‌ای و اقلیمی استان خوزستان زمینه مساعدی را برای حضور گسترده و پویایی مجدد این استان در مسیر تعالی را سبب می‌شود.