در حال پیگیری فعال سازی٢ هزار و ۴٨ تعاونی غیر فعال هستیم


مسوول انفورماتیک اداره کل تعاون خوزستان گفت: تشکیل تعاونی‌ها از ابتدای امسال از طریق سیستم الکترونیک و بدون نیاز به حضور در اداره کل صورت می‌گیرد.

 

علی رمضانی در گفت و گو با (ایسنا) عنوان کرد: ثبت نام به این صورت است که ابتدا درخواست‌های تشکیل تعاونی وارد سیستم می‌شود و پس از بررسی و ارزیابی از سوی اداره کل تعاون مجوز تشکیل تعاونی صادر می‌شود.

 

وی افزود: از دیگر سامانه‌های ایجاد شده در اداره کل تعاون، سامانه نظارت بر تعاونی‌هاست که از طریق آن بر تمام تعاونی‌های تحت پوشش نظارت می گردد.

 

رمضانی بیان کرد: اطلاعات به صورت خود اظهاری از سوی تعاونی وارد سامانه می‌شود و از طریق بازرسان خود اتحادیه‌ها، تعاون و کارشناسان اداره کل  استان و شهرستانها نظارت می‌شود و در صورت مغایرت اطلاعات به آنها رسیدگی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بیش از 6 هزار تعاونی فعال و یا در حال ایجاد در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد یک هزار و 413 تعاونی هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند.

 

رمضانی بیان کرد: 2 هزار و 48 تعاونی غیر فعال کمتر از پنج سال وجود دارد که در حال پیگیری برای فعال سازی آنها هستیم بیشتر این تعاونی‌ها به علت  دریافت نکردن تسهیلات راکد مانده‌اند و در صورت ارایه تسهیلات تعداد تعاونی‌های غیر فعال کاهش می‌یابد.