در حال پیگیری ایجاد اتاق های تعاون در شهرستان‌ها هستیم

مدیر کل تعاون خوزستان گفت: در حال پیگیری برای ایجاد چند اتاق تعاون جدید در شهرستان‌های استان هستیم.

 

مسعود امینی در گفت و گو با (ایسنا) توضیح داد: در حال حاضر هشت اتحادیه استانی، 53 اتحادیه شهرستانی و 32 تعاونی مرزنشین در خوزستان وجود دارد. بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر عضو اتحادیه تعاونی مرزنشینان هستند که باید 170 هزار نفر دیگر نیز به این تعداد اضافه شود.

 

وی افزود: همچنین 20 تعاونی سهام عدالت در خوزستان وجود دارد که به دلیل جمعیت بالا در شهرستان‌های آبادان، اهواز، ماهشهر و دزفول نیاز است تعداد تعاونی‌های موجود به 2 تعاونی در این شهرستان‌ها و به سه تعاونی سهام عدالت در اهواز افزایش یابد.

 

مدیر کل تعاون خوزستان بیان کرد: اداره کل تعاون خواستار ایجاد ادارات تعاون در شهرستان‌های باوی و حمیدیه است که با موافقت استاندار خوزستان فرایند جذب نیروی انسانی برای ایجاد اداره تعاون آغاز شده و در حال پیگیری است.

 

امینی با اشاره به ساماندهی افراد در قالب تعاونی‌ها با توجه به ثبت نام شدگان در سامانه وزارت تعاون بیان کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت شناسایی و ساماندهی ثبت نام شدگان بر عهده بنیاد توسعه کارآفرینی خوزستان است و در صورتی که این اقدام با یک برنامه ریزی و مدیریت مناسب دنبال ‌شود و آموزش‌ها و مشاوره‌ها بطور مستمر به افراد ارائه شود، بخش قابل توجهی از مشکلات اشتغال در استان حل خواهد شد.