تعاونی چند منظوره بانوان حضرت زهرا(س) اهواز تعاونی برتر شد


فارس: مدیرکل تعاون خوزستان گفت: در ‌نمایشگاه بین‌المللی خانواده محور کیش؛تعاونی چند منظوره بانوان حضرت زهرا(س) تعاونی برتر شد.همچنین فرش وحدت اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی خانواده محور کیش با حضور معاون تشکیل توسعه و نظارت تعاونی های وزارت تعاون رونمایی شد.


مسعود امینی به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خانواده محور کیش و تجلیل از بانوی ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: از هر استان، یک تعاونی برای حضور در نمایشگاه دعوت شده ‌است که 24 استان برای عرضه توانمندی و محصولات خود اعلام آمادگی کردند و در این خصوص تعاونی چند منظوره بانوان حضرت الزهرا (س) در اهواز به عنوان نماینده خوزستان در این نمایشگاه حضور یافت که توسط معاون وزیر تعاون به عنوان تعاونی برتر معرفی و مفتخر به دریافت تندیس جشنواره شد.


وی در ادامه گرایش‌های مختلف شرکت‌های تعاونی بانوان در نمایشگاه بین‌المللی خانواده محور کیش را مورد اشاره قرار داد و گفت: گرایش‌های مختلفی از جمله منبت‌کاری، معرق‌کاری، صنایع دستی، تعاونی‌های چند منظوره در این نمایشگاه تولیدات خود را عرضه کردند.

مدیر کل تعاون خوزستان تاکید کرد: یکی از معیارهای ارزیابی کشورها از نظر توسعه، میزان حضور و مشارکت زنان در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی است و بسیار خرسندیم که یک تعاونی فعال از بانوان خوزستان در این نمایشگاه حضور یافت و برگزیده شد.

امینی همچنین به رونمایی از فرش وحدت اسلامی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: فرش وحدت اسلامی دراین نمایشگاه با مهندس وهاب فرهمند حضور معاون تشکیل توسعه و نظارت تعاونی های وزارت تعاون رونمایی شد.

وی اضافه کرد: چند کشور خارجی درخواست رونمایی از فرش وحدت اسلامی را داشتند، اما این فرش در جشنواره تجلیل از بانوی ایرانی رونمایی شد.


این مقام مسوول ادامه داد: از میان 24 تعاونی شرکت کننده در این نمایشگاه، 5 تعاونی به عنوان تعاونی برتر کشوری و استانی که نقش موثری در کارآفرینی و اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار داشته اند تجلیل شد.

مدیر کل تعاون خوزستان به نوع فعالیت تعاونی چند منظوره بانوان حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: این شرکت تعاونی با بیش از 14 سال سابقه کار، با حمایت اداره کل تعاون و کمیسیون بانوان استانداری خوزستان با هدف ایجاد اشتغال برای بانوان در زمینه تولید انواع البسه بیمارستانی، ورزشی، مدارس، اداری و به خصوص لباس کار مشغول به فعالیت است.

امینی یادآور شد: این مجموعه با ارائه بهترین کیفیت در کوتاه‌ترین زمان به لحاظ پیشبرد اهداف والای تعاونی، همواره با تولید‌کنندگان در راستای اعتلای صنعت کشور همراه بوده است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه وضعیت اشتغال زنان در ایران مشابه کشورهای در حال توسعه، دروضعیت مطلوبی نیست، گفت: همواره زنان فرصت‌های شغلی کمتری دارند و غالباً در بخش غیررسمی با اندک دستمزد مشغول به کارند.

امینی با اشاره به اینکه به دلایل مختلف فرهنگی و اجتماعی، زمینه‌های مشارکت زنان در ساختارهای اجتماعی، محدود شده است، افزود: خوشبختانه انتخاب تعاونی حضرت زهرا(س) برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی خانواده محور کیش نشان از توجه خوزستان به وضعیت اشتغال زنان و هدایت آنها به بازارکار است و می‌تواند زمنیه بهره‌گیری بهتر جامعه از این نیروی بالقوه را فراهم آورد.