معرفی اهمال‌کنندگان در روند ساخت و ساز مسکن مهر خوزستان

فارس: مدیر کل تعاون خوزستان از اعلام اسامی تعاونی‌هایی که در روند ساخت‌و‌ساز مسکن مهر اهمال می‌کنند، خبر داد.

مسعود امینی با اشاره به نامه‌ای به رئیس سازمان مسکن و شهر‌سازی مبنی بر معرفی تعاونی‌هایی که در روند ساخت‌وساز اهمال می‌کنند، اظهار داشت: در این نامه از ریاست سازمان مسکن ‌و شهرسازی خواسته شده ترتیبی اتخاذ شود تا با معرفی تعاونی‌های مذکور به انضمام شهرستان‌های مربوطه به اداره کل تعاون استان، زمینه حل مشکلات و تسریع در روند ساخت‌وساز مسکن مهر فراهم شود.
وی ادامه داد: به دنبال سخنان رئیس سازمان مسکن و شهر‌سازی استان در چهاردهمین جلسه شورای مسکن مهر مورخ 24 مهر ماه جاری، مبنی بر مشکلاتی که از سوی تعاونی‌ها در مسیر ساخت‌وساز و اجرای طرح مسکن مهر ایجاد شده است، اداره کل تعاون خوزستان با ارسال نامه‌ای به دهقان رئیس مسکن‌ و شهرسازی خوزستان، آمادگی حوزه مسئولیت خود را برای حل مشکلات مربوط به مسکن مهر اعلام کرد.
عضو شورای اداری خوزستان یادآور شد: با پیمانکارانی که پس از گذشت یک ماه از انعقاد قرارداد عملیات اجرایی را آغاز نکنند، برخورد جدی می‌شود.
امینی افزود: در صورت مشاهده‌ ادامه تخلفات و یا عدم آغاز کار از سوی پیمانکار پس از دوره مصوب، با پیمانکار فسخ قرارداد می‌شود و فرد دیگری را برای ادامه پروژه در نظر می‌گیریم.
این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر درصد پیشرفت کار در مرحله نازک‌کاری نسبت به برنامه، حدود یک‌پنجم است، گفت: باید به مراحل نازک‌کاری و سفت‌کاری توجه بیشتری شود از این رو پیگیری ناظران پروژه در دستگاه‌های اجرایی مختلف سبب می‌شود تا پیمانکاران انگیزه‌ لازم را برای تسریع در عملیات اجرایی و به پایان رساندن عملیات مربوط به ساخت‌وساز مهر در موعد مقرر به دست آورند. ‌
مدیر کل تعاون خوزستان با اشاره به سخنان رئیس سازمان مسکن و شهرسازی مینی بر بروز مشکل از سوی تعاونی‌ها گفت: برای همگان مشخص است که این مشکلات از سوی پیمانکاران اهمال‌کننده کار است و تعاونی‌ها نقش آنچنانی در قسمت اجرایی کار ندارند.
امینی از رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان خواست این موضوع را تبیین و از طریق رسانه‌های استان در این خصوص اطلاع‌رسانی کند.