تعاون در خوزستان 4500 فرصت شغلی ایجاد می کند

مهر: مدیر کل تعاون خورستان عنوان کرد: این اداره کل تعهد دارد تا پایان امسال بیش از چهار هزار و 500 فرصت شغلی از طریق تعاونیها برای افراد جویای کار تامین کند.

مسعود امینی اظهار داشت: چنانچه بانک توسعه تعاون و سایر بانکهای عامل و نیز صندوق مهر امام رضا(ع) بر اساس تفاهمنامه مابین و اعتبارات ابلاغی نسبت به تسریع پرداخت تسهیلات به تعاونیها اقدام کنند تعهد کامل اشتغال تحقق خواهد یافت.

وی تاکید کرد: در صورت انعقاد تفاهم نامه سه جانبه استانداری خوزستان، بانک توسعه تعاون کشور و اداره کل تعاون استان، ایجاد اشتغال برای کارجویان تسریع خواهد یافت.

عضو شواری اداری استان خوزستان خاطرنشان کرد: در شش ماه نخست سال جاری در استان برای یک هزار نفر از طریق شرکت های تعاونی در بخشهای صنعت، کشاورزی و خدمات اشتغال ایجاد شد که این رقم معادل 45.2 درصد تعهد اشتغال پیش بینی شده این اداره کل در این مدت بود. 

امینی همچنین از برنامه ریزی و پیگیری برای ایجاد چند اتاق تعاون جدید در شهرستانهای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر هشت اتحادیه استانی، 53 اتحادیه شهرستانی و 32 تعاونی مرزنشین در خوزستان وجود دارد.

به گفته مدیر کل تعاون خوزستان، بیش از یک  میلیون و 200 هزار نفر عضو اتحادیه تعاونی مرزنشینان هستند که باید 170 هزار نفر دیگر نیز به این تعداد اضافه شود.

وی افزود: همچنین 20 تعاونی سهام عدالت در خوزستان وجود دارد که به دلیل جمعیت بالا در شهرستانهای آبادان، اهواز، ماهشهر و دزفول نیاز است تعداد تعاونیهای موجود به دو تعاونی در این شهرستانها و به سه تعاونی سهام عدالت در اهواز افزایش یابد.

امینی اذعان داشت: اداره کل تعاون خواستار ایجاد ادارات تعاون در شهرستانهای باوی و حمیدیه است که با موافقت استاندار خوزستان فرایند جذب نیروی انسانی برای ایجاد اداره تعاون آغاز شده و در حال پیگیری است.

مدیر کل تعاون خورستان با اشاره به ساماندهی افراد در قالب تعاونیها با توجه به ثبت نام شدگان در سامانه وزارت تعاون بیان کرد: بر اساس مصوبه هیئت دولت شناسایی و ساماندهی ثبت نام شدگان بر عهده بنیاد توسعه کارآفرینی خوزستان است و در صورتیکه این اقدام با یک برنامه ریزی و مدیریت مناسب دنبال ‌شود و آموزشها و مشاوره‌ ها به طور مستمر به افراد ارائه شود، بخش قابل توجهی از مشکلات اشتغال در استان حل خواهد شد.