300 واحد مسکن مهر در بهبهان به بهره‌برداری می‌رسد

فارس: فرماندار بهبهان گفت: تا پایان امسال و توسط تعاونی ها 300 واحد مسکن مهر در بهبهان به بهره‌برداری می‌رسد.‌

علیرضا توفیقی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی که در حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر در دولت نهم و دهم اجرایی شد، طرح مسکن مهر بود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اهداف متعالی دولت اجرای این طرح در سراسر کشور با نظارت استانداران و هیئت‌دولت در حال انجام است.

فرماندار بهبهان افزود: در حال حاضر یک هزار و 106 واحد مسکن مهر بهبهان در مرحله اجرا و نصب اسکلت هستند.

وی ادامه داد: باتوجه به پیشرفت کار پیش‌بینی ‌می‌شود تا پایان سال‌جاری و به همت تعاونی ها  300 واحد مسکن مهر در قالب تعاونی های مسکن این شهرستان به بهره‌برداری برسد.

توفیقی تصریح کرد: همچنین 6 هزار و 23 واحد نیز در حال احداث سقف هستند و 378 واحد دیگر در مرحله دیوارچینی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 700 واحد پروانه ساختمانی دریافت کرده‌اند، گفت: 204 واحد در حال نازک‌کاری و 152 واحد دیگر در مرحله نصب تاسیسات هستند.

فرماندار بهبهان اضافه کرد: با توجه به اینکه بهبهان تنها دو اتحادیه مسکن مهر دارد انتظار می‌رود با همکاری بانک‌های عامل، مؤسسات و ادارات دولتی مشکل مسکن در شهرستان بهبهان هرچه سریع‌تر برطرف شود.

وی اظهار داشت: عمده‌ترین مشکلی که در تعاونی‌ها و اتحادیه‌های مسکن مهر مشاهده می‌شود، عدم پرداخت به موقع سر رسیدهای بانکی به تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها است.

توفیقی از تسهیلات بانکی که در 10 روز باید پرداخت شود خبر داد و افزود: متاسفانه براساس دستور استاندار خوزستان این امر محقق نشده و پرداخت سر رسید تعاونی‌ها به یک ماه رسیده است.

وی اظهار داشت: عدم وجود برق در تأسیسات مسکن مهر از دیگر مشکلات مسکن مهر شهرستان است که انتظار می‌رود با همکاری اداره برق شهرستان و استان این مشکل برطرف شود.