تعاونی ها نیاز به حمایت همه جانبه دارند


امام جمعه بندر ماهشهر اعلام کرد: تنها راه نجات اقتصاد نیمه بیمار ما خصوصی سازی است و تعاونی ها که دومین بخش اقتصاد کشور هستند می توانند نقش بسیاری در شکوفایی اقتصاد ایفا کنند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین غبیشاوی که در آیین معارفه قاسم عباسی رییس اداره تعاون شهرستان بندر ماهشهر سخن می گفت، افزود: خوشبختانه اقتصاد کشور دارد از حالت دولتی به سمت و سوی خصوصی سازی حرکت می کند و این تنها راه نجات اقتصاد کشور است.


وی افزود: تعاونی ها نوساز و نوظهور هستند و نیاز به راهنمایی مسوولان مربوط و حمایت همه جانبه دارند.

وی خاطر نشان کرد: گستره ی کار در بندر ماهشهر زیاد است. هنوز جا و امکان تشکیل و راه اندازی صدها تعاونی از جمله در زمینه ی صنایع دستی در این شهرستان داریم و برای ایجاد کار و فعالیت، جز از راه تعاونی چاره ی دیگری نداریم.


امام جمعه بندر ماهشهر تصریح کرد: سیاست دولت مبنی بر عدم جذب نیرو در دستگاه های دولتی است، بنابراین، لازم است فعالیت های اقتصادی را در قالب تعاونی ها توسعه دهیم چرا که تعاونی در فرهنگ دینی ما نیز جایگاه بسیار رفیعی دارند.

فرماندار بندر ماهشهر نیز در سخنانی به فعالیت 630 شرکت تعاونی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: یکی از شاخص های بندر ماهشهر شرکت های تعاونی هستند که در این شهرستان در زمینه های مختلف از جمله مسکن، مصرف، بهداشتی درمانی، صید و صیادی وصنعتی در حال فعالیت اند.


قائد اسلامی افزود: تعداد 250 تعاونی مسکن مهر در شهرستان بندر ماهشهر با 10 هزار واحد مسکونی در حال فعالیت و ساخت و ساز هستند که در حقیقت یک چهارم تعاونی های مسکن مهر استان را تشکیل می دهند و در کل کشور نیز از نظر تعداد تعاونی و واحد های در حال ساخت این شهرستان جزو برترین ها است.

وی افزود: با توجه به فعالیت 630 تعاونی فعال در بندر ماهشهر و برگزاری مجامع عمومی آن ها، این شهرستان به یک تشکیلات بزرگ تعاونی با خدمتگزاران بیش تری نیاز دارد که بتوانند با استفاده از توانمندی های موجود، زمینه را برای تشکیل تعاونی های اشتغالزا فراهم کنند.

در ادامه ی این آیین مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی با اشاره به برخورداری شهرستان ماهشهر از منابع نو تاکید کرد: اعتقاد ما این است که بندر ماهشهر با توجه به توانمندی های بالقوه ی آن در سطح کشور حرف های زیادی برای گفتن دارد. بنابراین، اداره کل تعاون خوزستان در زمینه تامین نیروی انسانی و تشکیل تعاونی های اشتغالزا در این شهرستان ، تلاش خواهد کرد.


مسعود امینی با اشاره به فعالیت های بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان در استان، بر ضرورت آموزش تعاونی ها، تقویت اتحادیه ها و شناسایی توانمندی های شهرستان ها برای توسعه بخش تعاونی تاکید کرد.


در این آیین که شهردار، بخشدار و جمعی از اعضای شورای شهر و مسوولان محلی بندر ماهشهر و مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان حضور داشتند، ضمن قرایت پیام نماینده مردم بندرماهشهر، بندر امام وامیدیه و تقدیر از تلاش های یزدی زاده، قاسم عباسی به عنوان رییس اداره تعاون بندرماهشهر معرفی شد.

این گزارش حاکی است: مدیرکل تعاون خوزستان باتفاق مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان و جمعی از دست اندرکاران بخش تعاونی استان از شرکت های تعاونی سهام عدالت، تعاونی خدمات بهداشتی درمانی بوعلی، تعاونی دی کلینیک(مرکز اعمال جراحی) و پتروشیمی رجال بازدید کرد.