با اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها صورت می گیرد؛

توزیع اقلام ضروری مردم توسط تعاونی های مرزنشینان خوزستان

***

برای کمک به ذخیره سازی احتیاطی در راستای تامین اقلام ضروری؛

6 میلیون دلار به تعاونی های فعال مرزنشین خوزستان اختصاص یافت


راه کارها و اقدامات اساسی برای تامین مایحتاج ضروری و رفاه حال مردم به ویژه مرزنشینان خوزستان در جلسه ای با حضور رییس سازمان بازرگانی، مدیرکل تعاون خوزستان، اتحادیه و تعاونی های مرزنشین فعال استان  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که در اداره کل تعاون خوزستان تشکیل شد، اتحادیه و تعاونی های مرزنشینان استان آمادگی خود را برای تامین و توزیع به موقع کالاهای ضروری مردم به ویژه مرزنشینان استان با اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها اعلام کردند.

رییس سازمان بازرگانی خوزستان در این جلسه ضمن قدردانی از سیاست ها و برنامه ریزی های بخش تعاونی استان در ساماندهی و فعال کردن اتحادیه و تعاونی های مرزنشینان استان و تلاش برای توسعه صادرات غیر نفتی و تامین نیازهای اساسی مردم از طریق واردات در سخنانی به اقدامات در حال انجام در زمینه ی بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها و مدیریت بازار اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها، پیش بینی های لازم برای تامین اقلام مورد نیاز مردم و رفاه حال آنان انجام شده و از این بابت مردم نباید نگرانی داشته باشند.

مهندس محمدحسین چراغی افزود: با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها طبیعی است که سودجویان برخی اقلام ضروری را جمع آوری و احتکار و جو روانی ایجاد کنند. همچنین برخی شهروندان دست به احتکار خانگی اقلام ضروری بزنند، اما شهروندان در این خصوص هیچ گونه نگرانی به دل خود راه ندهند. چرا که برنامه ریزی لازم برای حمایت از تعاونی های مرزنشین به منظور تامین مایحتاج مورد نیاز شهروندان از جمله برنج، روغن و شکر برای توزیع بین شهروندان انجام شده و در فاز نخست نیز مبلغ 6 میلیون دلار برای کمک به ذخیره سازی احتیاطی در راستای تامین اقلام ضروری به تعاونی های فعال مرزنشین با نظارت اتحادیه تعاونی های مرزنشین استان اختصاص یافت.


 در ادامه این جلسه، مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی ضمن تبریک به استاندار خوزستان به عنوان استاندار نمونه کشوری در راستای حمایت از صادرات غیر نفتی و رییس سازمان بازرگانی خوزستان به عنوان متولی امر صادرات استان، نقش موثر اتحادیه و تعاونی های مرزنشینان استان را در صادرات غیر نفتی و نیز تامین اقلام مورد نیاز و رفاه حال بیش از یک میلیون و 200 هزار عضو مرزنشین در خوزستان  یادآور شد و خاطر نشان کرد: ان شاا... با ساماندهی و فعالیت های اساسی تعاونی های مرزنشین استان- که از امسال شکل بهتری به خود گرفته است- اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها مشکلی در تامین اقلام اساسی مردم به ویژه خانواده های مرزنشین به وجود نخواهد آورد.

مسعود امینی تصریح کرد: فضای روانی دشمنان برای ایجاد اختلال در اجرای طرح هدفمند سازی یارانه نیز هیچ گونه تاثیری در آرامش و زندگی مردم نخواهد گذاشت و ویروس جو روانی خیلی سریع از بین خواهد رفت. وی تاکید کرد: بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در راه اجرای هر چه بهترطرح هدفمند سازی یارانه ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

در پایان این جلسه اتحادیه و تعاونی های مرزنشین استان آمادگی خود را برای تامین و توزیع اقلام مورد نیاز مردم و اعضای مرزنشین با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها، اعلام کردند.