راه کارهای اشتغال بسیجیان و رزمندگان خوزستان بررسی شد

در نخستین روز از گرامی داشت هفته ی بسیج، راه کارهای اشتغال و حمایت از بسیجیان و رزمندگان جویای کار در جلسه ای با  حضور معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) خوزستان ، مدیرکل تعاون خوزستان و نماینده موسسه مهر استان مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، در این جلسه معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) خوزستان در سخنانی ضمن تبریک هفته ی بسیج و تجلیل از صبر و استقامت، ایثارگری و فداکاری های مردم همیشه در صحنه ی خوزستان- که سختی های هشت سال جنگ تحمیلی را نیز تحمل کردند- تصریح کرد: مردم استان خوزستان بیش از این ها شایسته ی قدردانی و محبت هستند و ما هر چه قدر کار و فعالیت برای این عزیزان انجام دهیم، باز جای کار بیش تری وجود دارد.

سرهنگ پاسدار علیرضا هاتف با تاکید بر این نکته که بسیجان در هر صحنه ای وارد شدند تحول ایجاد کردند،  افزود: هر شخصی که دل اش برای این نظام و ملت و کشور می تپد، بسیجی است. حالا می خواهد اسم اش در لیست بسیج باشد یا نباشد.

وی در پایان خواستار اشتغال رزمندگان و بسیجیان جویای کار از طریق تشکل های تعاونی شد و خاطر نشان کرد: فرصت خدمتگزاری به مردم وفادار استان بسیار کوتاه و لازم است از این فرصت نهایت استفاده را به عمل آوریم.  

در این جلسه مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج، ارزشی پایدار و قوت دهنده ی قلوب انسان هایی است که نبض شان  برای این نظام و کشور می تپد. ما  نه تنها در هفته بسیج که در تمام ایام  باید فرهنگ بسیجی را در جای جای میهن اسلامی مان توسعه بخشیم و برای بسیجیان و رزمندگان ایثارگر و دلاورمان که پاسدار ارزش های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند از جان و دل تلاش کنیم.

مسعود امینی با اشاره به این نکته که امروز، روز خودباروری و اجرای فرهنگ بسیجی در تمامی دستگاه های دولتی و تعاونی است،   خواستار ارتقای سطح علمی، فنی و مهارتی بسیجیان با حمایت مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان شد و تصریح کرد: در فراهم کر دن زمینه‌های کار در قالب شرکت های تعاونی‌ با گرایش‌های مختلف برای ایجاد اشتغال بسیجیان جویای کار و کارآفرینان بسیج و توسعه و تحکیم اشتغال از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

مدیرکل تعاون خوزستان در پایان سخنانش از تشکیل اتحادیه تعاونی های ایثارگران استان در آینده ی نزدیک خبر داد.

در این جلسه بر لزوم اجرای تفاهم نامه منعقده بین وزارت تعاون و سازمان بسیج مستضعفین کشور در راستای استفاده از ظرفیت‌های شغلی استان برای بسیجیان وتحقق سیاست‌های کلی اصل 44 و 43 قانون اساسی تاکید شد.

همچنین ضرورت شناسایی کلیه افراد بسیجی و رزمنده در سطح استان با در نظر گرفتن تجارب، تخصص و مدرک تحصیلی‌ به منظور ایجاد یک بانک اطلاعاتی از این عزیزان مورد تصویب قرار گرفت.