خوزستان جزو استان های پیشرو در طرح مسکن مهر است

وزیر مسکن و شهرسازی گفت:خوزستان جزو استان های پیشرو در طرح مسکن مهر است.

علی نیکزاد در حاشیه بازدید از تعاونی‌های مسکن مهر دزفول به خبرنگاران افزود: در حال حاضر تعداد یک میلیون و 700 هزار واحد مسکونی در قالب تعاونی‌های مسکن مهر در کشور در حال ساخت است. از این میزان یک میلیون واحد مربوط به شهرها، 600 هزار واحد روستایی و 100 هزار واحد دیگر نیز به بافت‌های فرسوده مربوط است.

نیکزاد درباره میزان و آورده طرح‌های مزبور نیز گفت: به‌منظور ساخت هر واحد مسکن مهر در کشور مبلغ 2 میلیون تومان به عنوان آورده از متقاضیان اخذ می‏گردد که این مبلغ صرف امور زیربنایی و آماده‌سازی می‌شود.

وی افزود: همچنین در ازای ساخت هرکدام از این واحدها در مناطق روستایی 10 میلیون تومان، مناطق شهری با شرط صنعتی سازی 25 میلیون تومان، مناطق شهری با شرط نیمه صنعتی‌سازی 22 میلیون تومان و سنتی‌سازی در محیط شهری مبلغ 20 میلیون تومان وام به‌صورت قرض الحسنه پرداخت می‏شود.

نیکزاد با ابرازی خرسندی از توجه دولت به بحث مسکن سازی و نگاه ویژه رئیس جمهور در این خصوص اظهار داشت: از ابتدای فعالیت تعاونی‏های مسکن مهر در کشور تاکنون 7 میلیارد و 500 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان و تعاونی‌ها پرداخت شده و 20 هزار میلیارد تومان دیگر نیز به دستور رئیس جمهور و بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن در حال پرداخت است.

وزیر مسکن و شهرسازی از افتتاح 140 هزار واحد مسکن مهر تا اواخر پاییز سال‌جاری خبر داد.

وی افزود: از این میزان یک‌هزار و 500 واحد مربوط به استان خوزستان است که مراحل پایانی ساخت را طی می‌کنند.

نیکزاد همچنین به تلاش برای بهره‌برداری از 300 هزار واحد مسکونی دیگر تا پایان فصل زمستان در کشور خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد نیز 9 هزار و 500 واحد به استان خوزستان اختصاص دارد و 57 هزار واحد در خوزستان پی‌ریزی شده است.

نیکزاد در ادامه با اشاره به فعالیت تعاونی‌های مسکن مهر در خوزستان گفت: در این استان تاکنون کار پی‌ریزی 57 هزار واحد اتمام یافته است.

وزیر مسکن و شهرسازی تصریح کرد: همچنین 24 هزار واحد از واحدهای مسکن مهر استان مزبور تاکنون موفق شده‌اند مرحله اسکلت بندی و 8 هزار واحد مرحله سقف کاری را به اتمام برسانند.

وی افزود: 3 هزار واحد نیز توانسته‌اند با طی نمودن مراحل مختلف ساخت وارد مرحله پایانی نازک‌کاری شوند.