حدود یک هشتم از تعاونی‌های طرح مسکن مهر کشور در خوزستان است

در این طرح بهبهان و شوش نسبت به دیگر شهرستان‌ها پیشرفت بهتری داشته‌اند

مدیرکل تعاون خوزستان با اشاره به این که حدود یک هشتم از کل تعاونی‌های طرح مسکن مهر کشور در خوزستان هستند، گفت: پیشرفت کار طرح مسکن مهر در خوزستان نسبت به دیگر استان‌های کشور وضعیت نسبتا خوبی دارد.

مسعود امینی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: اگر از ضعف‌های خودمان چشم‌پوشی نکنیم و به صورت واقعی به عملکردمان در طرح مسکن مهر نگاه کنیم می‌توانیم عملکرد تعاونی‌های استان را به سه قسمت خوب، متوسط و ضعیت تقسیم کنیم.

وی افزود: در این تقسیم بندی هشت شهرستان اندیمشک، ایذه، بهبهان، خرمشهر، دزفول، شوش، شوشتر و ماهشهر وضعیت خوبی دارند و تعدادی از شهرستان نیز همانند شادگان، دشت آزادگان و باغملک به دلیل مشکلات اولیه خودشان عملکرد خوبی نداشته‌اند.

امینی خاطرنشان‌کرد: شهرستان‌های بهبهان و شوش از نظر پیشرفت فیزیکی در طرح مسکن مهر نسبت به دیگر شهرستان‌های استان وضعیت بهتری دارند.

مدیرکل تعاون خوزستان با اشاره به این که در کل کشور 8500 تعاونی مسکن وجود دارد، یادآورشد:‌حدود 1000 تعاونی از این میزان در استان خوزستان است.

وی درمورد مشکلات پیش آمده برای تعاونی‌های مسکن در آبادان، گفت: در تعاونی‌های مسکن آبادان با مشکلاتی از قبیل واقعی نبودن آمارها و پایین بودن سطح تحصیلات تعدادی از اعضا رو به رو بودیم که باعث شد وضعیت 15تعاونی را دوباره بررسی کنیم و به آن‌ها فرصت بدهیم که تا پایان سال اعضای خود را ساماندهی کنند.

امینی در ادامه با اشاره به این که در 2 هفته گذشته همایشی در جهت توجیه و رفع مشکلات 220 تعاونی مسکن مهر در شهرستان ماهشهر برگزار کردیم، خاطرنشان کرد: سامانه نظارت مسکن در بخش تعاون، فعال و به روز انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون خوزستان درمورد پرداخت سهم اعضای تعاونی‌های مسکن مهر استان، بیان کرد: تاکنون از حدود 32 هزار نفر عضو طرح مسکن مهر استان، 12 نفر 10 میلیون تومان، 565 نفر 9 میلیون تومان، 481 نفر هشت میلیون تومان، 499 نفر هفت میلیون تومان، 579 نفر 6 میلیون تومان، ‌1072 نفر پنج میلیون تومان و حدود 12 هزار نفر یک میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.