ثبت 56 شرکت تعاونی در شهرستان دزفول

فارس: رییس اداره تعاون دزفول گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون 56 شرکت تعاونی در این شهرستان به ثبت رسیده است.

خسرو کیارسی اظهار داشت: در بخش‌های کشاورزی 37 شرکت، صنعت و معدن 9 و خدمات  10 شرکت به ثبت رسیده اند.
وی افزود: این شرکت‌ها در مجموع  495 نفر عضو دارند و پیش بینی ایجاد 982 فرصت شغلی شده است.
کیارسی میزان فرصت‌های ایجاد شده شغلی از طریق این تعاونی‌ها را تاکنون 193 شغل دانست و گفت: از این تعداد، 121 فرصت شغلی مربوط به بخش کشاورزی، 68 فرصت مربوط به بخش خدمات و مابقی به بخش صنعت و معدن اختصاص دارد.
این مسوول در عین حال تصریح کرد: اشتغال ایجاد شده تنها مربوط به هفت ماه اول سال بوده و هنوز لیست‌های آبان ماه از سوی شرکت بیمه به این اداره اعلام نشده است.
وی با مقایسه آمار ثبت تعاونی در سال‌جاری با سال گذشته نیز گفت: در سال گذشته در مجموع تنها 53 تعاونی در دزفول به ثبت رسید که در قیاس با سال‌جاری با توجه به ماه‌های باقی‌مانده از سال شاهد رشد شهرستان از این حیث هستیم.
رییس اداره تعاون دزفول همچنین از برگزاری 17 دوره آموزشی تا پایان آبان ماه سال‌جاری به منظور آشنایی بیشتر اعضای تعاونی‌ها با قوانین موجود خبر داد و اظهار داشت: در این دوره‌ها بیش از 400 نفر در 204 ساعت، دانستنی‌های لازم را فراگرفتند.
کیارسی در ادامه درباره حوزه کاری ادارات تعاون نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و تشکیل شرکت‌های تعاونی جدید و نظارت بر مجامع شرکت‌ها را از عمده‌ترین وظایف ادارات مزبور خواند.
وی به کمبود نیرو  به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات اداره تعاون دزفول نیز اشاره کرد و گفت: این کمبود موجب کندی در کار شده و زمینه رسیدگی به برخی امور مهم و شرکت در جلسات و دوره‌های آموزشی را سلب کرده است.
رییس اداره تعاون دزفول افزود: دامنه کار در حوزه وزارت تعاون وسیع شده و نیاز به نیروی متخصص در اداره‌های تعاون ضروری است.