ساخت نخستین پرو‍ژه مسکن به روش icf در استان خوزستان

 ساخت نخستین پرو‍ژه مسکن به روش icf در استان خوزستان در شهر جدید شیرین شهر و توسط تعاونی های مسکن مهر وارد مرحله دیوار چینی و اسکلت بندی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن مهر آزاد اهواز با بیان این خبر تشریح کرد:   icf (insulating concrete form) اجرای دیوارهای با عایق ماندگار و بتن مسلح بوده که از دهه 1960 میلادی در آمریکا و اروپا متداول شد. از محاسن این روش در اجرای ساختمان می توان مقابله با نیروهای جانبی (زلزله)، عایق بسیار بالای رطوبت، دما، صوت و نیز سرعت در پیشرفت پروژه در صورت تامین به موقع مصالح را برشمرد.

توفیق محسنی گفت: به دلیل صنعتی بودن این روش در کشور، اعضای مسکن مهر در شیرین شهر از تسهیلات 250 میلیون ریالی بهره مند شدند.

وی افزود: تعداد 650 واحد تحت نظارت این اتحادیه و حدود 700 واحد از 3هزار واحد در دست انبوه سازان مسکن مهر در شیرین شهر با این روش و روش مشابه "سوپرپنل" در دست ساخت است که حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

این مقام مسوول گفت: زیرساخت های شهری از جمله: ساخت تصفیه خانه آب، شبکه فاضلآب، برق و ایجاد خیابان و اماکن عمومی شهری توسط شرکت عمران شهر جدید شیرین شهر و از طریق بودجه های عمرانی استانی انجام شده و سایر زیر ساخت ها نیز توسط دستگاه های مربوط در دست انجام است که ان شاا... با همت مسوولان شاهد تسریع در این امر باشیم.

وی تاکید کرد: برای ساخت و راه اندازی پروژه ی عظیمی همچون یک شهر جدید نیاز به هماهنگی و ارتباط گسترده بین دستگاه های مرتبط و نیز فرهنگ سازی و مشارکت و تقویت نهادهای مردمی دارد که این پیش نیازها در حال شکل گیری است.

محسنی خاطرنشان کرد: این اتحادیه با بررسی وضع موجود و آسیب شناسی سازمانی عوامل از ابتدای شروع طرح مسکن مهر در صدد رفع مشکلات و معضلات پیش رو بوده که به یاری خداوند متعال تا حدودی زیادی موفق بوده است.

طرح مسکن مهر یک اقدام خدا پسندانه توسط دولت خدمتگزار است و ورود خیرین در زمینه های مختلف (ساخت مدارس، اماکن عمومی، بیمارستان و ...) در محله های مسکن مهر ضمن رونق کسب و کار، مشکل مسکن جوانان را نیز مرتفع خواهد ساخت.