خوزستان می تواند قطب آبزی پروری در خاورمیانه باشد

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های آبزی‌پروران خوزستان گفت: خوزستان مزیت‌های ویژه‌اتی برای اجرای بسیاری از طرح‌های آبزی پروری دارد.

سید مصطفی موسوی عنوان کرد: استان با همکاری مسئولان دستگاه‌ها قابلیت تبدیل به قطب آبزی پروری در خاورمیانه را دارد.

وی با تاکید بر تاثیر طرح‌های آبزی‌پروری در رفع مشکل بیکاری افزود: باید نگرش مثبتی برای متقاضیان و فعالان در بخش آبزی‌پروری ایجاد شود.

موسوی با بیان اینکه آبزی پروری نه تنها یک صنعت بلکه یک علم است، تاکید کرد: مدیران استان برای رفع مشکلات این صنعت باید به دنبال نخبگان و نوابق آبزی‌پروری باشند و از آنها در انجام کارها استفاده کنند.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های آبزی‌پروران خوزستان همچنین با اشاره به تولید غذای ماهی با فرمول جدید گفت: این غذا با کیفیت بهتر و ارزان‌تر از گذشته تولید می‌شود و تا کنون در 10 مزرعه پرورش ماهی بکار گرفته شده است.


موسوی افزود: استفاده از این نوع غذای جدید اثر خوبی بر کیفیت گوشت ماهی، طعم و بوی آن داشته و هزینه‌های تولید و پرورش ماهی برای مصارف خانگی و صادرات را کاهش داده است.

وی همچنین با اشاره به پرورش ماهی بنی در منطقه هور تاکید کرد: این نوع ماهی فقط در این منطقه قابل پرورش است و از این نظر خوزستان شرایط بسیار خوبی برای تولید و صادرات آن دارد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های آبزی‌پروران خوزستان به شرایط مناسب گاومیش پروری و دام پروری در منطقه هورالعظیم اشاره و عنوان کرد : برای انجام این کار نیازمند برنامه‌های هدفمند هستیم.

موسوی که خود نخستین طرح گاومیش پروری همراه با پرورش ماهی را ارایه کرده است، تاکید کرد: متاسفانه مسئولان در خوزستان هنوز مجوز اجرای این طرح را به من نداده‌اند.