نخستین جشنواره ملی عکس تعاون در بخش استانی

اردی بهشت ٩٠ برگزار می شود


مدیرکل تعاون خوزستان و مدیر جشنواره استانی عکس تعاون از برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس تعاون در بخش استانی اردی بهشت سال آینده در خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، مسعود امینی در جلسه با اعضای کمیته ی استانی جشنواره ملی عکس تعاون از جمله اهداف این جشنواره را گسترش فرهنگ تعاون بین قشرهای مختلف جامعه از راه تصویر، بررسی اهمیت و نقش تعاون در توسعه ملی، اهمیت نقش تعاون در اتحاد و انسجام ملی و معرفی ابعاد و توانمندی های بخش تعاونی به جامعه هنری و هنرمندان اعلام کرد و افزود : این جشنواره از دو بخش استانی و ملی تشکیل شده است که جشنواره استانی با شرکت هنرمندان حرفه ای و آماتور مقیم هر استان برگزار می شود.

وی افزود: از میان عکس های رسیده به جشنواره ی استانی عکس های جشنواره ملی برگزیده خواهد شد.

وی موضوعات جشنواره را تعاون از نگاه آزاد، تعاون و جامعه (زندگی فردی و اجتماعی)، تعاون و اقتصاد و صنعت، تعاون ، زنان و جوانان برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: شرکت در این جشنواره برای همه ی علاقه مندان(اعم از آماتور و حرفه ای ) آزاد است.

مدیر جشنواره استانی عکس تعاون از شرکت کنندگان خواست با مراجعه به سایت www.cpf1.ir   فرم مربوط را تکمیل و همراه با حداکثر تعداد پنج قطعه عکس در قالب سی دی به اداره کل تعاون خوزستان واقع در خیابان 14 کیان پارس یا اداره های تعاون شهرستان ها ارسال کنند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را پایان سال 89 ذکر کرد و افزود: برگزیدگان جشنواره ملی عکس تعاون در بخش استانی چهارم اردی بهشت در اهواز  معرفی می شوند و آثار آنان به جشنواره ی ملی که 13 شهریور در وزارت تعاون برگزار می شود، ارسال خواهد شد.

وی افزود: به برگزیدگان لوح تقدیر تندیس جشنواره و سکه های بهار آزادی اهدا می شود.

در این جلسه اعضای کمیته استانی جشنواره ملی عکس تعاون متشکل از: مسوول روابط عمومی تعاون استان به عنوان دبیر جشنوار، علی نقی طاهری مسوول سابق انجمن سینمای جوانان اهواز، محمد بویری کارشناس تجسمی حوزه هنری استان ، مجید رمضانپور اصفهانی و ملک میرآب زاده دو تن از استادان دانشگاه در رشته عکاسی به بیان پیشنهادها و راهکارهای خود برای هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره پرداختند.

گفتنی است: به منظور قدردانی از تلاشگران عرصه هنر عکاسی به ویژه در بخش تعاونی نخستین جشنواره ملی عکس تعاون در شهریور ماه سال آینده در وزارت تعاون برگزار خواهد شد.