٩ واحد تعاونی در بهبهان تشکیل شد‌

فارس: رئیس اداره تعاون بهبهان گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون 9 واحد تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

علی نظری اظهار داشت: ایجاد زمینه‌های همکاری، هماهنگی و تعاون میان تعاونی‌ها و سایر بخش‌های اقتصادی از مهم‌ترین مشخصه تعاون به‌شمار می‌آید.
وی خاطرنشان کرد: بخش تعاونی شامل شرکت‌ها و مؤسسات تعاونی تولید و توزیع است که در شهر و روستا بر اساس ضوابط اسلامی تشکیل می‌شود.
رئیس اداره تعاون بهبهان افزود: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون 9 واحد تعاونی تولیدی، توزیعی و خدمات شهری در بهبهان راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: تعاونی‌هایی که راه‌اندازی شده در زمینه‌های کشاورزی، صنعت و معدن فعالیت دارند که در همین راستا 80 نفر عضو تعاونی‌های یاد شده هستند.

نظری تصریح کرد: این تعاونی‌ها با 297 میلیون ریال سرمایه اولیه زمینه اشتغال 63 نفر را فراهم می‌کنند که در راستای ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است.
وی در ادامه گفت: تسهیلات پرداختی به این 5 تعاونی در دست راه‌اندازی 17 میلیارد و 400 میلیون ریال است.
رئیس اداره تعاون بهبهان اضافه کرد: از زمان اجرای طرح مسکن مهر بهبهان تاکنون 54 تعاونی با 2 هزار و 345 نفر عضو تأسیس شده است.
وی اظهار داشت: در همین راستا سهم آورده اعضای تعاونی‌های مسکن مهر 94 میلیارد و 480 میلیون ریال بوده است.
نظری خاطرنشان کرد: تاکنون 115 میلیارد و 140 میلیون ریال تسهیلات بانکی در همین راستا به تعاونی‌ها پرداخت شده است.
وی افزود: اجرای طرح مسکن مهر در راستای خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت عدالت محور نهم و دهم بوده است.
رئیس اداره تعاون بهبهان ادامه داد: استقبال مطلوبی از این طرح صورت گرفته که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد خانه‌دار شدن اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد باشیم.
وی تصریح کرد: امیدواریم تعاونی‌های راه‌اندازی شده بتوانند در راستای ایجاد اشتغال برای نسل جوان گام‌های بلندی بردارند.