تعاونی‌های کوی مهدیس اهواز از تسهیلات مسکن مهر بهره‌مند می‌شوند


فرماندار اهواز گفت: به منظور تسریع در کار تعاونی‌های 29 گانه منطقه مهدیس، تکمیل خدمات زیرساخت‌ها در دستور کار قرار گرفت.

عبدالعزیز فدعمی اظهار داشت: با موافقت وزیر مسکن و شهرسازی تعاونی‌های کوی مهدیس اهواز از تسهیلات مسکن مهر بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: به دلیل مشکلاتی که در روند کار این تعاونی‌ها به‌وجود آمده بود عملیات اجرایی آنها مدت زیادی به طول انجامیده است که این امر علاوه بر مشکلاتی که برای اعضا به وجود آورده، موجب صدمه زدن به چهره شهر و کاربری‌های مجاور شده است.

فرماندار اهواز خاطرنشان کرد: با وجود اینکه استفاده از تسهیلات مسکن مهر در محدوده کلانشهرها امکان‌پذیر نیست، با پیگیری استاندار خوزستان و موافقت وزیر مسکن و شهرسازی دو منطقه پردیس و مهدیس در شهر اهواز مشمول تسهیلات مسکن مهر شدند که مقدمات استفاده از این تسهیلات توسط بانک‌ها در حال انجام است.

وی افزود: عملیات عمرانی بخشی از تعاونی‌های منطقه مهدیس به مرحله سکونت رسیده است و با بهره‌گیری از تسهیلات مسکن مهر و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم سایر مشکلات اعضا نیز حل خواهد شد.

فدعمی از اعلام آمادگی شرکت گاز و مخابرات برای ارائه خدمات به کوی مهدیس خبر داد و افزود: 26 کیلومتر شبکه‌گذاری گاز منطقه انجام شده و درصورت درخواست اهالی واگذاری انشعابات انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین 56 کیلومتر از شبکه‌های فرعی آبرسانی منطقه مهدیس انجام شده است و برآورد هزینه شبکه فاضلاب آن در حال انجام است.

فرماندار اهواز تأکید کرد: لازم است تعاونی‌های این منطقه هرچه سریع‌تر نسبت به طی مراحل لازم برای بهره‌مندی از تسهیلات مسکن مهر اقدام کنند و از این فرصت بهره‌مند شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: با این اقدام، مشکل مسکن اعضای تعاونی‌های کوی مهدیس اهواز حل شده و شاهد شکوفایی این منطقه در آینده نزدیک باشیم.

منطقه مهدیس با وسعت یک‌هزار و 413 هکتار در شرق منطقه کوت‌عبدالله واقع شده و به 29 تعاونی مسکن در آن منطقه زمین واگذار شده و عملیات اجرایی آنها در حال انجام است.