اولویت تعاونی‌های مرزنشینان خوزستان

خرید برنج از برنج‌کاران استان است


فارس: معاون برنامه‌ریزی استاندار خوزستان گفت: تعاونی‌های مرزنشینان برای حل مشکل برنج‌کاران استان اولویت خود را خرید برنج از برنج‌کاران استان قرار دهند.

اسماعیل عامری گلستان در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان حل مشکل برنج‌کاران استان را در اولویت دانست و اظهار داشت: تعاونی‌های مرزنشینان بعد از حل مشکل برنج‌کاران استان می توانند از محل 6 میلیون دلار تسهیلات مازاد به مرزنشینان برنج وارد کنند.

وی افزود: 6میلیون دلاراعتبار قبل از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به منظور رفع نگرانی از کمبود احتمالی اقلام ضروری شامل برنج، شکر و روغن پیش‌بینی شده بود و با توجه به اینکه این اعتبار از محل تسهیلات ارزی جذب نشده مرزنشینان تامین می‌شد این امر به تعاونی‌های مرزنشینان محول شد.

عامری گلستان تصریح کرد: با توجه به رفع نگرانی‌ها و وجود 45 تن مازاد برنج در استان، تعاونی‌ها به جای واردات برنج، اولویت خود را خرید برنج از برنج‌کاران استان قرار دهند.

وی بر ضرورت ارایه آمار شفاف و کامل از سوی تعاونی‌های مرزنشینان استان، خاطرنشان کرد: ارائه آمار به منظور ایجاد شفافیت در فعالیت تعاونی‌ها و اطمینان از استفاده مرزنشینان از تسهیلات اعطایی است بنابراین تعاونی‌هایی که آمار خود را ارایه کنند می توانند از دریافت تسهیلات بهره مند شوند.

در این جلسه همچنین در راستای پیگیری مصوبات جلسات قبلی، مقرر شد آمار ارایه شده مرزنشینان مبنای اعطای تسهیلات و سهمیه‌ها قرار گیرد.