3 هزار واحد مسکن مهر در شیرین شهر ساخته می شود


فارس: مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن مهر اهواز از تکمیل شدن 3 هزار واحد از پروژه‌ انبوه‌سازی مسکن مهر در شیرین شهر تا اواخر سال 90 خبر داد.

توفیق محسنی اظهار داشت: با توجه به سرعت بالای روند ساخت‌ و ‌ساز در پروژه با همت و تلاش مسئولان در سال همت و تلاش مضاعف، یک‌هزار و 300 واحد نیز هم‌اکنون وارد مرحله ساخت شده‌اند.
وی با اشاره به میزان آورده سهم اعضا در مسکن‌مهر گفت: سهم آورده اعضا در پروژه مسکن شیرین‌شهر در مرحله نخست، یک میلیون تومان بود که هم‌اکنون از اعضا خواسته شده مبلغ یک میلیون تومان دیگر به حساب پروژه واریز کنند که البته هنوز هیچ‌گونه واریزی صورت نگرفته است.
محسنی افزود: هزینه تامین اعتبار مورد نیاز برای تملک اراضی و آماده‌سازی‌ها با پیگیری‌هایی که در وزارت تعاون و مجلس شورای اسلامی توسط اتحادیه و تعاون استان صورت گرفت، بر عهده استانداری نهاده شد، بنابراین مشکل عدیده یا محسوسی در روند ساخت‌و‌ساز وجود ندارد.
این مقام مسئول گفت: زیرساخت‌های شهری از جمله ساخت تصفیه‌خانه آب، شبکه فاضلاب، برق و ایجاد خیابان و اماکن عمومی شهری توسط شرکت عمران شهر جدید شیرین‌شهر و از طریق بودجه‌های عمرانی استانی انجام شده و ایجاد سایر زیر ساخت‌ها نیز توسط دستگاه‌های مربوط در دست انجام است.
وی تاکید کرد: برای ساخت و راه‌اندازی پروژه عظیمی همچون یک شهر جدید نیاز به هماهنگی و ارتباط گسترده بین دستگاه‌های مرتبط و نیز فرهنگسازی و مشارکت و تقویت نهادهای مردمی است که این پیش نیازها در حال شکل‌گیری است.
محسنی خاطرنشان کرد: این اتحادیه با بررسی وضع موجود و آسیب‌شناسی سازمانی عوامل از ابتدای فعالیت طرح مسکن مهر درصدد رفع مشکلات و معضلات پیش رو بوده که به یاری خداوند متعال تا حدودی زیادی موفق بوده است.
این مقام مسوول تصریح کرد: طرح مسکن مهر یک اقدام خداپسندانه توسط دولت خدمتگزار است و ورود خیرین در زمینه‌های مختلف اعم از ساخت مدارس، اماکن عمومی، بیمارستان و ... در محله‌های مسکن مهر ضمن رونق کسب و کار، مشکل مسکن جوانان را نیز برطرف خواهد کرد.