واحدهای طرح مسکن مهر از کیفیت بالایی برخوردار هستند


معاون عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه مشکل اصلی طرح مسکن مهر در حال حاضر جذب آوردهای مردم است، گفت: مردم باید بدانند که بین پنج تا ده میلیون تومان باید هزینه کنند که مسکن آن‌ها تکمیل شود.

خیراله خادمی، در همایش تعاونی‌های مسکن مهر پیشرو استان که (دهم بهمن‌ماه) در تالار مهتاب اهواز برگزار شد، اظهارکرد: دولت حدود 20 تا 25 میلیون تومان وام مسکن مهر به متقاضیان پرداخت می‌کند، اما این میزان برای تکمیل کار کافی نیست و نیازمند جذب آورده‌های اعضاء است.

وی با اشاره به موفق بودن پروژه‌های عمرانی استان و لزوم تکمیل آن‌ها، خاطرنشان کرد: اگر پیشرفت فیزیکی ساخت یک واحد در طرح مسکن مهر 95 درصد هم باشد، قابل استفاده نخواهد بود.

خادمی خطاب به مدیران تعاونی‌ها گفت: حداقل تا پایان دوره دولت دهم این فرصت مهیا است که از توجه دولت به این طرح استفاده کنید در غیر این صورت پس از این مدت برای حل کوچکترین مشکل و یا تامین کوچکترین نیاز تان باید تلاش چند برابری انجام دهید.


وی افزود: کل اعتبارات استان در سال یک‌هزار میلیارد تومان می‌باشد در حالی که میزان سرمایه‌گذاری در طرح مسکن مهر بیش از 2 برابر این مقدار است؛ این مساله، بزرگی این طرح را نشان می‌دهد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: واحدهای طرح مسکن مهر به دلیل ساخت همزمان و نظارت جمعی از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

*همه خانه‌دار می‌شوند


معاون امور عمرانی استاندار خوزستان در ادامه بر پرداخت سهم آورده اعضای تعاونی‌های مسکن مهر در موعد مقرر تاکید کرد.

خیرالله خادمی خاطرنشان کرد: لازم است مدیران اتحادیه ها و تعاونی‌ها اعضا را بدون هیچ گونه کم و کاستی برای واریز سهم آورده‌شان توجیه و در این زمینه شفاف‌سازی کنند.

وی افزود: با تاسیس شهرهای جدید در کنار شهرستان‌ها تا سه سال آینده هیچ فرد بدون خانه در استان وجود نخواهد داشت.

خادمی یادآور شد: طرح مسکن مهر همیشگی نیست بنابراین اعضای تعاونی‌ها این فرصت را مغتنم شمارند.

مدیرکل تعاون خوزستان در همایش تعاونی‌های مسکن مهر پیشرو خبر داد:

انتخاب 50 تعاونی برتر مسکن مهر در استان


مدیر کل تعاون استان خوزستان مسکن مهر را یکی از دغدغه‌های مهم و بزرگ مسوولان برای خانه‌دار کردن مردم دانست و گفت: مجموعه تعاون برای به ثمر رسیدن این امر خطیر و ارزشمند به طور شبانه‌روزی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

مسعود امینی در همایش تعاونی‌های مسکن مهر پیشرو استان که (دهم بهمن‌ماه) در تالار مهتاب اهواز برگزار شد، افزود: تعاون یکی از سه بخش بزرگ موجود در قانون اساسی است که با تقویت و حمایت این بخش، سهم دو بخش دولتی و خصوص هم تعدیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون یک‌هزار و 186 واحد مسکونی به منظور بهره‌برداری در دستور کار تعاون در حوزه مسکن مهر قرار دارد که برای اجرایی شدن کار و سرعت بخشیدن به امور، 179 شرکت تعاونی به عنوان زیرمجموعه تعاون استان فعالیت می‌کنند.


 مدیرکل تعاون خوزستان در ادامه از انتخاب 50 تعاونی برتر استان برای شرکت در برنامه‌ای در سطح ملی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: از این تعداد 3 تا پنج تعاونی به عنوان تعاونی‌های ویژه برتر انتخاب و از آن‌ها تجلیل می‌شود.

وی اظهارکرد: انتخاب این 50 تعاونی با اختیاری که شورای مسکن استان به ما سپرده بر عهده اداره تعاون خوزستان قرار گرفته است.

وی با اشاره به حضور رییس جمهور در مراسم تجلیل از تعاونی‌های ویژه برتر، افزود: خوزستان پس از تهران دارای بیشترین سهمیه حضور تعاونی‌ها در مراسم تجلیل است.

امینی در مورد تعداد واحدهای آماده بهره‌برداری مسکن مهر استان تا پایان امسال گفت: باید حدود 11 هزار 860 واحد مسکونی تا پایان سال جاری به‌بهره‌برداری برسد.

مدیرکل تعاون خوزستان افزود: خوشبختانه در حال حاضر مدیرعامل، اعضای اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مسکن مهر عملکرد و تعامل بسیار مطلوبی با یکدیگر دارند.

رییس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان در همایش تعاونی‌های مسکن مهر پیشرو خبر داد:

خوزستان در رتبه پنجم ساخت و ساز


در ادامه، رییس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان جایگاه این استان را در رتبه پنجم ساخت و ساز مسکن مهر در سطح کشور عنوان کرد و گفت: وزیر مسکن در سفر خود به خوزستان درباره پروژه‌های مسکن مهر، استان ما را پیشرو در این طرح برشمرد؛ البته عملکرد و پیشرفت استان در این طرح در آینده مشخص خواهد شد و امیدواریم با توسعه و برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم تا پایان سال آینده تعهدات خود را در مسکن مهر انجام دهیم. وی همچنین از تعاون استان خواست بدون هیچگونه تعارفی هر فرد غیرفعال را که سبب کند شدن حرکت ساخت و ساز شود، از چرخه مسکن مهر حذف ‌کند.

نصراله دهقانی افزود: فقط 20 درصد از کار ساخت و ساز مسکن مهر خوزستان باقی مانده و یک هزار واحد از این پروژه در دهه فجر افتتاح می‌شود.


وی با بیان این که اولین متقاضیانی که وارد خانه‌های خود خواهند شد، مشکلی از نظر کمبود زیرساخت‌ها از جمله آب، برق و گاز نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: برای سرویس رفت و ‌آمد و مدارس این واحد مسکونی نیز برنامه ریزی شده است.

رییس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه باید تا پایان دولت دهم 3 میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود، بیان کرد: خوشبختانه در تمام سفرها به شهرستان‌ها، شاهد تلاش جدی و دلسوزانه‌ی تعاونی‌ها و مدیران بوده‌ایم.

مدیر تعاونی‌های توزیعی اداره کل تعاون خوزستان در همایش تعاونی‌های مسکن مهر پیشرو:

اعضای تعاونی باید در جریان عملکرد مدیران قرار گیرند


همچنین در این همایش، مدیر تعاونی‌های توزیعی اداره کل تعاون خوزستان گفت: اعضای یک تعاونی در سطح مسکن مهر باید در جریان عملکرد مدیران تعاونی قرار بگیرند و نسبت به کارهایی که انجام شده آگاهی داشته باشند.

حمید رنجبر اظهارکرد: افرادی که در مجمع تعاونی‌ها حضور دارند باید از فعالیت‌‌های انجام شده در تعاونی اطلاع داشته باشند.

وی افزود: افرادی که امکان حضور در مجمع را ندارند باید با ارسال یک نسخه از گزارش‌ها و صورت‌های مالی توسط هیات مدیره از اقدامات صورت گرفته در تعاونی آگاه شوند؛ این یکی از وظایف هیات مدیره است که متاسفانه تاکنون صورت نگرفته است.


رنجبر خاطرنشان کرد: ‌آماده‌سازی زمین تنها  وظیفه مدیران اتحادیه‌های مسکن نیست بلکه برابر بند "د" تبصره 6 قانون بودجه سال 86 ، آماده سازی زمین یکی از چندین وظیفه مدیران اتحادیه است که در قانون بخش تعاونی در ماده 43 در 9 بند تعیین شده است.

مدیر تعاونی‌های توزیعی اداره کل تعاون خوزستان با بیان اینکه هر مدیر تعاونی باید یک برنامه کاری داشته باشد، گفت: مدیران باید برنامه خود را در گزارشی به اطلاع اعضای حاضر در مجمع برساند.

همچنین بودجه مصوب از قبل باید توسط هیات مدیره تنظیم شود؛ در صورت تصویب بودجه در مجمع، هیات مدیره ملزم به انجام کار بر اساس بودجه مصوب است.

رنجبر با اشاره به اینکه هر شخصیت حقوقی و یا تعاونی‌ باید دارای دفاتر قانونی باشند، تصریح کرد: زمان تهیه‌ی دفاتر قانونی و پلمب آن در اسفندماه هر سال برای سال بعد است.


وی در ادامه شرایط انتخاب بازرس در تعاونی‌ها را یکی ایرادهای بزرگ در تعاونی‌ها عنوان کرد و گفت: بسیار مشاهده شده که انتخابات بازرسان تعاونی‌ها در بهمن‌ماه هر سال انجام می‌شود که با این شرایط مشخص نمی‌شود چه کسی می‌خواهد صورت‌های مالی هیات مدیره را بررسی و تایید کند؛ یک بازرس پس از انتخاب در تعاونی‌ها مسوولیت نظارت بر عملکرد هیات مدیره را دارد.

سخنرانی چهار تن از مدیران اتحادیه تعاونی های مسکن مهر پیشرو

در ادامه ی این همایش مدیران اتحادیه تعاونی های مسکن مهر پیشرو شهرستان های شوشتر، اندیمشک، آبادان و بهبهان در سخنانی ضمن بیان تلاش ها و پیشرفت های مسکن مهر حوزه های فعالیت خود، پیشنهادهایی را برای تسریع در آماده سازی واحدهای طرح مسکن مهر ارایه دادند.