تا کنون 21 تعاونی در خرمشهر راه‌اندازی شده است

فارس: رئیس اداره تعاون خرمشهر گفت: در سال جاری 21 تعاونی در زمینه‌های مختلف در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

علیرضا پیوسته اظهار داشت: توجه به بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری‌های دولت‌، تبیین فرهنگ تعاون و گرایش به تشکیل تعاونی برای ایجاد مشارکت بیشتر به‌منظور اشتغال‌زایی از مهم‌ترین اهداف اداره تعاونی است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا به‌منظور ایجاد و تأمین شرایط و امکانات کار برای افراد جویای‌کار و کمک به توسعه اقتصادی، 21 شرکت تعاونی در بخش‌های صنعتی، خدماتی، کشاورزی، حمل و نقل دریایی و صادرات و واردات و ... در شهرستان خرمشهر تشکیل شده است.

رئیس اداره تعاون خرمشهر افزود: اداره تعاون طبق وظایف قانونی نسبت به افزایش تعاونی‌ها اقدامات موثری در دست اقدام دارد که بر اساس برنامه زمانبندی شده برای رسیدن به این اهداف تلاش خواهد کرد.


رئیس اداره تعاون خرمشهر افزود: اداره تعاون طبق وظایف قانونی نسبت به افزایش تعاونی‌ها اقدامات موثری در دست اقدام دارد که بر اساس برنامه زمانبندی شده برای رسیدن به این اهداف تلاش خواهد کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر 192 نفر اشتغال در خرمشهر ایجاد شده است که امیدواریم با افزایش فعالیت‌های تعاونی‌ها شاهد افزایش اشتغال‌زایی در این شهرستان باشیم.
پیوسته تصریح کرد: در بخش تعاونی‌های مسکن مهر نیز 300 نفر اشتغال ایجاد شده است که در مجموع 492 نفر اشتغال توسط تعاونی‌ها در سطح شهرستان به وجود آمده است.
وی در ادامه گفت: تعهد اداره تعاون خرمشهر در بخش اشتغال‌زایی 354 نفر بوده که با احتساب 300 نفر اشتغال بخش تعاونی مسکن مهر بیش از تعهد اشتغال در این شهرستان ایجاد شده است.
رئیس اداره تعاون خرمشهر اضافه کرد: اداره تعاون آمادگی خود را نسبت به تشکیل تعاونی‌های مختلف اعلام می‌کند و افراد جویای کار می‌توانند با تشکیل تعاونی‌های چند نفره به فعالیت اقتصادی زودبازده روی آورند.
وی اظهار داشت: همچنین متقاضیان و اعضای تعاونی طرح مسکن مهر باید برای اجرای هرچه سریع‌تر کارها و تسهیل در روند ساخت و ساز نسبت به تهیه و تامین به موقع آورده خود در تعاونی‌ها اقدام کنند.
پیوسته خاطرنشان کرد: روند اجرای طرح مسکن مهر در سطح شهرستان خرمشهر مطلوب بوده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری از واحدهای مسکونی مهر در خرمشهر باشیم.
وی افزود: در دهه فجر امسال نیز از 100 واحد مسکن مهر کوی معلم در خرمشهر بهره‌برداری خواهد شد و تا پایان سال نیز 100 واحد مسکن مهر دیگر در خرمشهر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
رئیس اداره تعاون خرمشهر ابراز امیدواری کرد: بتوانیم اهداف دولت را در بخش اشتغال‌زایی و خصوصی شدن خدمات، صنعت، کشاورزی و ... با استفاده از تسهیلات دولت محقق کنیم.