٢٠ شرکت خوزستانی در نمایشگاه بصره ثبت‌نام کردند


فارس: دبیر اتاق تعاون خوزستان گفت: با تأکید استاندار مبنی بر حضور شرکت‌های خوزستانی در نمایشگاه توانمندی‌های دولت در بصره، 20 شرکت از استان ثبت‌نام کرده‌اند.

داغر سواری اظهار داشت: نمایشگاه توانمندی‌های دولت 29 بهمن‌ماه تا سه اسفند به مدت پنج روز در بصره عراق برپا می‌شود و 20 شرکت خوزستانی و 50 شرکت از سایر استان‌های کشور برای حضور در آن ثبت‌نام کرده‌اند.
وی افزود: سال گذشته تنها 500 مترمربع از فضای نمایشگاه توسط شرکت‌ها اشغال شده بود که این میزان سطح در نمایشگاه سال ‌جاری به یک‌هزار و 800 مترمربع رسیده بود.


سواری با بیان اینکه 80 درصد هزینه حضور شرکت‌ها در این نمایشگاه را دولت بر عهده گرفته و تنها 20 درصد آن توسط شرکت‌ها پرداخت می‌شود، گفت: تجهیزات مورد نیاز نمایشگاه در نظر گرفته شده و قرار است در گرایش‌های مختلف کالا عرضه شود.
دبیر اتاق تعاون خوزستان افزود: با توجه به استقبال مناسب شرکت‌‌ها، ثبت‌نام هر روزه تا ساعت 6 بعدازظهر انجام می‌شود.
سواری مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت‌نام را دوشنبه 18 بهمن‌ماه اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های دولت در بصره این امکان را فراهم می‌کند تا ضمن معرفی توانمندی‌های شرکت‌های تولیدی و خدماتی کشور در بازار عراق، گام مؤثری در بازسازی و تأمین نیازهای مردم کشور عراق برداشته شود و زمینه‌ساز همکاری تجاری و اقتصادی مستمر و پایدار طرفین باشد.
مکان برگزاری این نمایشگاه، محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی این شهر اعلام شده است.