تامین آورده اعضا بزرگ‌ترین چالش مسکن مهر آبادان است

فارس: رئیس اداره تعاون آبادان گفت: تامین آورده اعضا، بزرگ‌ترین چالش مسکن مهر این شهرستان است.

سیدناصر مشعشعیان اظهار داشت: طرح مسکن مهر از جمله اقداماتی است که دولت خدمتگزار در راستای سیاست‌های خود برای بهره‌مندی اقشار کم‌درآمد جامعه از مسکن مناسب و رفع مشکل مسکن جوانان مورد اجرا گذاشته شده است.
وی افزود: این طرح هم اکنون به یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های در حال اجرا در کشور تبدیل و در همه شهرها شاهد اجرای این پروژه هستیم.
رئیس اداره تعاون آبادان ادامه داد: دولت نیز برای اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر این پروژه تسهیلات بسیار مناسبی را در اختیار متقاضیان قرار داده به‌گونه‌ای هم‌اکنون بهترین فرصت برای خانه‌دار شدن همه اقشار فراهم شده است.
مشعشعیان تصریح کرد: علاوه بر این بانک‌های عامل نیز تعامل مناسبی را در جهت اجرایی شدن این پروژه بزرگ انجام داده‌اند.
وی اضافه کرد: در مجموع همه امکانات و تجهیزات دولتی و اداری برای اجرای طرح مسکن مهر شهرستان بسیج شده است.
رئیس اداره تعاون آبادان خاطرنشان‌کرد: با این وجود یکی از مشکلات و چالش‌های اصلی که در راستای اجرای سریع‌تر این پروژه وجود دارد تامین آورده متقاضیان است.
مشعشعیان افزود: برای احداث یک واحد مسکونی 75 متری با مشاعات آن حدود 35 میلیون تومان هزینه می‌شود.
وی گفت: دولت در قالب تسهیلات 25 میلیون تومان به متقاضیان ارائه کرده و 10 میلیون تومان آورده متقاضیان خواهد بود.
رئیس اداره تعاون آبادان ادامه داد: علاوه بر این دولت تمامی زیرساخت‌ها و تاسیسات مورد نیاز واحدهای مسکونی از جمله آب، برق، گاز و تلفن را به طور رایگان ایجاد و فقط هزینه انشعاب آنها بر عهده متقاضیان خواهد بود.
مشعشعیان تصریح کرد: در صورتی که متقاضیان آورده خود را به موقع تامین کنند قطعاً بسیاری از مشکلات موجود رفع و روند اجرای واحدهای مسکن مهر با شتاب بسیار سریع‌تری ادامه خواهد یافت.
وی در پایان اظهارداشت: از همه متقاضیان بهره‌مندی از مسکن مهر می‌خواهیم تا باتوجه به فرصت مناسبی که دولت برای خانه‌دار شدن آنها ایجاد کرده است در زمینه تامین آورده خود همکاری لازم را با تعاونی‌ها انجام دهند.