تشکیل بیش از 1270 تعاونی مسکن مهر در خوزستان

سید محمد جعفر حجازی استاندار خوزستان

      استاندار خوزستان از تشکیل یک هزار و 270 تعاونی مسکن مهر با عضویت 120 هزار نفر در استان خوزستان خبر داد.       

سید محمد جعفر حجازی در گفتگو با خبرنگار مهر در اهواز اظهار داشت: در هیچ کشوری کارها به طور کامل به دولت سپرده نمی شود و به طور معمول به گونه ای برنامه ریزی می شود تا در انجام امور از شیوه تعاونی استفاده شود.

حجازی افزود: انجام فعالیتهای تولیدی به صورت تعاونی راه رسیدن به عدالت اجتماعی را هموار می کند و اجرای این روش در کشورهای پرجمعیت مانند چین نیز روشن و مشهود است.

وی با اشاره به جایگاه بخش تعاونی در کشور به ویژه در مورد طرح مسکن مهر گفت: یک سال پیش طرح مسکن مهر در کشور به عنوان یک حرکت جدی برای رفع مشکلات مسکن مطرح شد، البته تعاونی ها در گذشته نیز فعالیتهای خوبی در کشور داشته اند اما استفاده از تجربیات آنها باعث شد که در کمتر از شش ماه، تعاونی بی شماری در کشور تشکیل شوند که تنها در استان خوزستان بیش از 1270 تعاونی مسکن مهر تشکیل شد و فعالیت اجرایی خود را شروع کردند.

وی با اشاره به اینکه در خوزستان 120 هزار متقاضی از جمع 320 هزار نفر ثبت نام شده در مرحله ساخت خانه هستند، گفت: در حالت عادی ساماندهی این تعداد متقاضی ثبت نام شده برای دریافت مسکن توسط بخشهای دولتی و خصوصی در مدت 6 ماه امکان پذیر نیست.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه شرکتهای خصوصی تاکنون نتوانسته اند به صورت گسترده در بخش مسکن عمل کنند، عنوان کرد: تعاونیهای مسکن مهر توانستند در کمتر از یک سال، ضمن ساماندهی یک میلیون و 500 هزار متقاضی مسکن در کشور، کار تسطیح و آماده سازی و نیز در بیشتر شهرها کار ساخت و ساز را با کمک اتحادیه های خود و پیمانکاران واجد شرایط آغاز کنند.

حجازی افزود: تاکنون هفت هزار میلیارد تومان برای مسکن مهر تخصیص یافته که نشان دهنده این امر است که تعاونی ها توانسته اند حرکت بزرگی برای تامین مسکن ارزان قیمت برای جامعه را آغاز کنند.