مشکلات ما به دست خودمان حل می شود نه تهران نشینان

 

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در دیدار با مدیرکل تعاون خوزستان و معاون امور تعاونی ها

مدیر کل تعاون استان خوزستان اعلام کرد : در شهرستان های ایذه و باغملک امکان ایجاد تعاونی های صنعت و معدن ، دامداری ، خدماتی از جمله گردشگری وجود دارد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهدی قطبی زاده - که در دیدار با نماینده ی مردم ایذه و باغملک سخن می گفت – افزود : اداره کل تعاون خوزستان ، آمادگی خود را برای تشکیل تعاونی های اشتغالزا در بخش هایی که زمینه های ایجاد آن در این شهرستان ها وجود دارد ، اعلام می کند تا از این طریق ، زمینه های اشتغال افرادی که سرمایه های کمی دارند ، با مساعدت دولت و نیز استفاده از تسهیلات صندوق تعاون ، فراهم شود .

مدیر کل تعاون خوزستان در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در بخش مسکن شهرستان های ایذه و باغملک اشاره کرد و گفت : تا کنون در شهرستان ایذه 894 نفر در قالب 44 تعاونی به مسکن و شهرسازی معرفی شده اند که تعداد 711 واحد زمین در قالب تفاهم نامه به آن ها واگذار شده است .

در شهرستان باغملک نیز 796 نفر در قالب 13 تعاونی به مسکن و شهرسازی معرفی شده اند که به علت نبود زمین ، این افراد تا کنون نتوانسته اند زمین دریافت کنند .

قطبی زاده خاطرنشان کرد : اگر زمین در شهرستان باغملک تهیه و در اختیار تعاونی های مسکن مهر قرار گیرد ، کار ساخت و ساز در اسرع وقت برای قشرهای بی مسکن آغاز می شود .

در این نشست نماینده ی مردم ایذه و باغملک درمجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت : شهرستان های ایذه و باغملک ، زمینه ها و جاذبه های بسیاری برای ایجاد اشتغال و نیز فراهم آوردن امور رفاهی ، تفریحی و ورزشی شهروندان ، گردشگران و علاقه مندان دارند .

علی رضا دهقان افزود : با توجه به مناسب بودن وضعیت این دو منطقه برای انجام برنامه های ورزشی ، با وزارت نیرو و تربیت بدنی هماهنگ کردیم که مسابقه های دوچرخه سواری و قایق سواری کشوری و آسیایی و حتا جهانی ، در این دو منطقه برگزارشود . منتها باید زیر ساخت هایی مانند هتل ، رستوران ، جاده های امن و ... مهیا شود .

وی تاکید کرد : ما نباید منتظر کسانی باشیم که از تهران بیایند و مشکلات ما را حل کنند . خودمان باید تلاش کنیم و دست به دست هم بدهیم و راهکار پیدا کنیم تا افراد نیز با رغبت و تلاش بیش تری در بخش های صنعت و معدن ، گردشگری ، صنایع دستی و نیز رشته های مختلف  ورزشی ، وارد شوند و نسبت به تشکیل شرکت های تعاونی اقدام کنند .