مقدمات تاسیس شرکت بیمه تعاون فراهم شدمهدی قطبی زاده مدیرکل تعاون خوزستان

 

مدیرکل تعاون خوزستان اعلام کرد : با تشکیل شرکت بیمه تعاون در نیمه دوم امسال در کشور ، شعبه های استانی آن راه اندازی می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهدی قطبی زاده افزود : در راستای اجرایی کردن سیاست های کلی اصل 44 و تحقق منویات مقام معظم رهبری برای افزایش سهم بخش تعاونی در اقتصاد کشور به 25 درصد و نیز رفع محدودیت از حضور تعاونی ها در تمامی عرصه های اقتصادی از جمله بانکداری و بیمه ، مقدمات تاسیس شرکت بیمه تعاون فراهم شد .

وی گفت : شرکت بیمه تعاون نخستین شرکتی است که که سرمایه گذاری و عضویت اصلی آن متعلق به اتحادیه ها و شرکت های تعاونی می باشد .

مدیر کل تعاون خوزستان با بیان این نکته که شرکت بیمه تعاون در حال حاضر در قالب شرکت سهامی عام تاسیس می شود ، خاطر نشان کرد : بعد از ابلاغ قانون سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ، این شرکت به صورت تعاونی سهامی عام تغییر ساختار خواهد داد .

قطبی زاده سرمایه اولیه شرکت بیمه تعاون را مبلغ 600 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : 50 درصد این مبلغ می باید در بدو تاسیس نقدا پرداخت شود . همچنین ، قسمتی از سهام این شرکت از طریق پذیره نویسی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت .

مدیر کل تعاون خوزستان ، حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر عضو حقوقی ( اتحادیه های شرکت های تعاونی ، بنیادهای توسعه کارآفرینی و تعاون و شرکت های سرمایه گذاری استانی ) را به میزان 5 درصد کل سرمایه اولیه شرکت برشمرد و از اتحادیه های تعاونی و تعاونی های بزرگ و فعال استان خواست در صورتی که تمایل دارند جزو موسسان شرکت بیمه تعاون باشند در اسرع وقت به اداره کل تعاون خوزستان مراجعه کنند .