مسوولیت بررسی واجدان شرایط مسکن مهر با تعاون استان است

مدیرکل تعاون خوزستان اعلام کرد : شهرداری ها غیر از اعطای پروانه ساخت ، مسوولیتی در قبال بررسی واجد شرایط  بودن متقاضیان تعاونی های مسکن مهر، ندارند و این مورد از وظایف اداره کل تعاون استان و اداره های تعاون شهرستان ها است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهدی قطبی زاده در همایش فن آوری های نوین ساختمانیکه درسازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان سخن می گفتخاطر نشان کرد : بر اساس قانون ، 50 درصد هزینه پروانه ساخت تعاونی های مسکن مهر را دولت تقبل کرده که به شهرداری ها پرداخت کند 50 درصد دیگر نیز در اقساط 5 ساله توسط تعاونی های مسکن مهر به شهرداری ها پرداخت می شود .

وی بر ضرورت استفاده از فن آوری های جدید در ساخت و ساز تاکید کرد و گفت : اگر در ساخت و ساز از تکنولوژی برتر و جدید استفاده شود ، هم شهرها در مقابل وقوع حوادث مصون خواهند ماند هم هزینه های کم تری صرف می شود و هم سطح بهره وری بالا خواهد رفت .

مدیرکل تعاون خوزستان در ادامه وظایف اتحادیه های تعاونی های مسکن را یادآور شد و گفت : اتحادیه های تعاونی های مسکن مهر بعد از انعقاد تفاهم نامه با اداره های مسکن و شهرسازی و انجام امور طراحی توسط  مشاوران ، عملیات آماده سازی زمین را باتمام می رسانند و با هماهنگی مسکن و شهرسازی در اختیار تعاونی های مسکن مهر قرار می دهند تا کار ساخت و ساز در اسرع وقت شروع  شود .

قطبی زاده با اشاره به ثبت نام 320 هزار متقاضی مسکن در سایت مسکن مهر ، گفت : تا کنون از تعداد 200 هزار متقاضی واجد شرایط دریافت زمین ، 120 هزار متقاضی در قالب 1310 تعاونی و اتحادیه مسکن مهر در استان ساماندهی شده و در بیش تر شهرستان ها زمین دریافت کرده و مشغول ساخت و ساز شده اند .

در ادامه ی این همایش ، مهندس فخرالدین نماینده ی شرکت به سازه در سخنانی با اشاره به مشکلات کنونی ساخت و ساز در کشور به تشریح روش های اجرای سازه های فولادی سبک پرداخت و راهکارهای حل مشکلات را ارایه کرد .