پرورش‌دهندگان با مشکل تامین نقدینگی و کمبود غذای میگو مواجه‌ اند

رییس اتحادیه تعاونی های آبزیان استان خوزستان با بیان اینکه پرورش‌دهندگان میگو با مشکل تامین نقدینگی و کمبود غذای میگو مواجه‌ هستند، گفت: تاکنون اعتباری به پرورش‌دهندگان میگو این استان پرداخت نشده و میگوهای پرورشی داخل استخرها به دلیل کمبود غذا اقدام به همجنس‌خواری می‌کنند که منجر به کاهش میزان تولید می‌شود.

محمد معلم ، اظهار کرد: سیستم بانکی قادر به پرداخت وام به پرورش‌دهندگان نیست که مشکلاتی برای پرورش‌دهندگان به وجود آورده و این درحالیست که برخی از پرورش‌دهندگان براساس وعده مسوولان برای تولید و ریختن بچه میگو در استخرهای پرورشی اقدام کرده‌اند.

معلم افزود: مقرر شده از طریق منابع اعتباری بنگاه‌های زودبازده، اعتباری برای بخش میگو در نظر گرفته شود که امیدواریم با حمایت وزیر کار این اعتبار هرچه سریع‌تر به پرورش‌دهندگان میگو پرداخت شود تا فرصت شغلی و سرمایه به‌کار گرفته شده در این صنعت هدر نرود.

وی با اشاره به اینکه غذای میگو از داخل و خارج از کشور تامین می‌شود، گفت: تامین غذای میگو از خارج حدود 30 تا 40 روز زمان لازم دارد.

رییس اتحادیه تعاونی های آبزیان استان خوزستان تصریح کرد: پس از مشاهده چندین سال رکود در صنعت تکثیر و پرورش میگوی استان خوزستان در حال حاضر این صنعت تا حدودی به رونق رسیده و در صورتی که به این وضعیت رسیدگی و توجه کافی نشود رکود مجدد در این بخش ایجاد و میزان تولید میگو کاهش خواهد یافت.

به گفته وی در حال حاضر دو هزار نفر نیروی کار به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این بخش مشغول هستند که در صورت حمایت و توجه، این تعداد در سال‌های آینده به 10 هزار فرصت شغلی افزایش خواهد یافت.